Atalanta razmišlja o Aleksi Terziću
Vreme čitanja: 1min | pet. 20.12.19. | 18:01
Klub iz Bergama traži levog beka
Traži Atalanta levog beka za januar. Po mogućnosti nekog mlađeg. Robin Gosens je standardan po levoj strani, njegova zamena Giljerme Arana jedva je skupio 70 minuta za celu jesen, a doveden je iz Sevilje na pozajmicu. Nikog nije ubedio da bi trebalo da igra.
Zato u Bergamu razmišljaju o još jednom igraču na levoj strani odbrane, koji bi bio zalog za budućnost. Dva su pika, a jedan je Aleksa Terzić, mladi reprezentativac Srbije, koji je na platnom spisku Fjorentine, ali za sada ne uspeva da se izbori za mesto u startnih 11.
Izabrane vesti
Kako piše italijanski novinari Đanluka di Marcio, Aleksa Terzić i Igor iz Spala su dva pika Atalante. U klubu u njima vide igrače koji bi u perspektivi mogli da „nose“ levu stranu odbrane Boginje iz predgrađa.
Terzić nije imao priliku da impresionira skaute Atalante u Seriji A, ali su ga gledali u dresu Orlića i tu im je zapao za oko. U Fjorentinu je došao minulog leta. Isto kao što je i Brazilac Igor, koji je godinu dana stariji (21), došao letos iz Salcburga u SPAL. Jedino gde je on u prednosti je činjenica da više igra u Seriji A, skupio je deset nastupa do sada.
Foto: Starsport