
Ako ste se pitali kako Crvena zvezda traga za pojačanjima...
Vreme čitanja: 2min | ned. 15.01.23. | 14:46
I još 74 kluba širom sveta...
Sigurno ste se makar jednom zapitali kako najpopularniji srpski klubovi dolaze do imena potencijalnih pojačanja. Jasno je da beogradski večiti rivali - mada najmoćniji na superligaškoj mapi - nemaju finansijskih mogućnosti da konstantno skautiraju daleka tržišta, još manje da razvijaju skauting mreže po Južnoj Americi ili Africi, poput PSV-a, Benfike, Porta, Ajaksa... te otuda moraju da se dovijaju na razne načine.
Jedan od njih jeste korišćenje najrazličitijih platformi što se bave ocenom trenutnih mogućnosti i procenom daljeg razvoja karijere određenih igrača, odnosno njihove kompatibilnosti sa datim klubom.
Izabrane vesti
Platforma SciSports jedna je od najpopularnijih trenutno i njene usluge koristi, recimo, Crvena zvezda. To je otkrio direktor SciSports-a Sebastijan Pot u intervjuu za Algemeen Dagblad.
"Unoseći sve parametre i podatke mi dolazimo do magične formule. Poredimo igrače među sobom, pronalazimo klubove koji bi im odgovarali i obrnuto. Oni koji budu pratili ovaj vid razvoja zaostaće", kazao je Pot.
"Imamo mogućnost da uporedimo igrače sa drugim igračima iz iste ili lige sličnog kvaliteta. Još bolje: predviđamo njihove mogućnosti i razvoj u budućnosti. Po tome smo zaista jedistveni. Klubovi sa manjim budžetima uz pomoć naše platforme mogu da naprave razliku na tržištu. Potrebno je samo pravilno koristiti podatke koje dajemo".
Zanimljivo da usluge SciSports-a koristi i gore pomenuti Ajaks, koji slovi za klub sa izvanrednom skauting službom.
"Trenutno naše usluge koristi 75 klubova širom sveta. Između ostalih Union Berlin, Fajenord, Lids, Rapid Beč, Ajaks, Legija iz Varšave, Crvena zvezda iz Beograda, Klub Amerika, Serezo Osaka iz Japana", zaključio je Pot.
tagovi
Obaveštavaj me
.png_1728031447449.png)