Naćo Feri (©Reuters)

Ajntrahtov produkt na 20. rođendan prekinuo sjajnu seriju vodećeg Genka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.10.24. | 20:44

Kortrajk naneo poraz lideru belgijskog prvenstva posle sedam uzastopnih pobeda - 2:1

Posle gola Serkl Brižu još u avgustovskoj pobedi sa 2:1, 20-godišnji Naćo Feri bio je dvostruki strelac za Kortrajk večeras protiv Genka. Takođe u pobedi sa 2:1.

Ovaj rezultat daleko je veće iznenađenje od prvobitno pomenutog pošto je golovima mladog Španca prekinuta pobednička serija gostiju koja je trajala čak sedam utakmica. A, donela je i prvu pobedu Kortrajku posle pet mečeva.

Bez obzira na poraz, Genk će ostati na vodećem mestu belgijskog prvenstva sa 22 boda iz 10 kola, s tim da Antverpen i Gent imaju priliku da se približe na tri manje.

Pobeda sada trinaestoplasiranog Kortrajka dodatno dobija na značaju imajući u vidu da je Genk u prethodna dva međusobna duela, doduše, oba igrana krajem prošle godine, slavio sa ubedljivih 4:0 i 3:0.

Delovalo je da će i večeras gosti rutinski odraditi posao nakon što su poveli već u 6. minutu preko Kristofera Bonsu Baha, ali je Feri za samo desetak minuta kasnije izrastao u junaka ove utakmice. Momak na pozajmici iz Ajntrahta, u koji je stigao kao 17-godišnjak iz španskog niželigaša Alzire, precizan je bio u 16. i 19. minutu. Prvo se lepo snašao na odbitak, a onda i veštim trzajem glavom uhvatio golmana na "krivoj nozi".

Sa dva gola 192 centimetra visoki napadač iz Valensiej častio je sebe za 20. rođendan, koji slavi baš danas.