Ajntraht u ozbiljnoj seriji, a Marmuš u fantastičnoj formi

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.09.24. | 20:33

Ekipa iz Frankrurta na svom terenu savladala Menhengladbah - 2:0

Borusija iz Menhengladbaha je napadala čitavu utakmicu, imala incijativu i čak 25 udarca ka golu Ajnhtrahta, ali je ostala praznih šaka u Frankfurtu. Sastav Dina Topmelera je bio direktniji i konkretniji onda kada je to bilo najvažnije, pa je sa dva gola u mreži ispratio ekipu Herarda Seoanea sa svog stadiona - 2:0 (1:0).

Ajnhtrahtu je ovo bilo treće vezano slavlje u Bundesligi, nakon što su uzeli meru Hofenhajmu i Volfzburgu, pa se nakon četiri kola nalaze na deobi drugog mesta sa odličnim Frajburgom. Meč je obeležio fantastičan pogodak Omara Marmuša, koji je potvrdio sjajnu formu i bez sumnje je najzaslužniji za ovakav plasman Topmelerovog sastava. Direktno je učestvovao u šest golova na poslednje četiri Ajnhtrahtove utakmice - pet golova i asistencija.

Domaćin je poveo golom Huga Larsona od 31. minuta, iz akcije koju je započeo sjajni dribler Ugo Eketike, koji je centrirao sa levog boka, pogodio Ansgara Knaufa, a ovaj glavom spustio loptu pred god gostiju gde je bio Larson.

Menhengladbah je između dva gola sve vreme vršio pritisak na gol domaćina, a najviše će žaliti za situacijom iz 66. minuta, kada je Roko Rajc pogodio stativu. Igrače Frankfurta je taj trenutak trgao i Topmeleru je postalo jasno da će ostati bez dva boda ako njegov tim nastavi isključivo da se brani, pa je ubrzo posegao za izmenama. Ključno je bilo uvođenje Žan Maeta Bahoje, koji je bio asistent za Marmušov odlučujući pogodak.

Egipćanin je u ključnom 80. minutu opalio sa ivice kazenenog prostora i gađao u suprotan ugao pod samu prečku, za veliko oduševljenje i olakšanje Ajntrahtove publike.