Taljafiko, Blind i Huntelar Foto Reuters

Ajaks iskalio bes na Zvoleu

Vreme čitanja: 1min | sub. 12.12.20. | 22:06

Kopljanici brzo završili posao protiv Zvolea

Konačno da Ajaks trijumfuje u decembru. Ceh za dva poraza u Ligi šampiona, od Liverpula i Atalante, te u domaćem šampionatu od Tventea, Kopljanici su isporučili ispostaviće se nejakom Zvoleu 4:0..

Mrežu gostiju načeo je u 7. minutu Klas-Jan Huntlear posle odličnog centaršuta Antonija koji ga je "pogodio" u glavu na ivici peterca.

Samo četiri minuta kasnije Brazilac je opet u ulozi asistenta, ali je ovog puta strelac Kvinsi Promes koji je poslao lopu po zemlji iza leđa Ceterera.

Već u 35. minutu bilo je 3:0. Gravenberh je presekao jednu loptu a zatim po dubini uposlio Anonija koji se upisao u listu strelaca.

Poslednji gol Ajaksa za koje je Tadić odigrao čitav meč, bio je delo Gravemberha. Mladi veznjak je u drugom minutu nadoknade udarcem sa 18 metara postavio konačnih 4:0 za domaćina koji se učvrstio na čelu tabele