Univerzitet Duala podučio Ratnike

Vreme čitanja: 1min | uto. 12.05.20. | 21:19

Le Nkam slavio na gostovanju Ekol De Basketu

U Evropi košarke i dalje nema, ali se na afričkom kontinentu, tačnije u Kamerunu, ne predaju.

Prvenstvo je u ovoj zemlji nastavljeno danas, pošto je posle samo dva kola prekinuo još u decembru prošle godine.

Prvi trijumf u nastavku sezone ostvarila je ekipa Le Nkama na gostovanju Ekol De Basketu 81:68 (47:46). Domaći tim bolje je otvorio meč ostvarivši posle prve četvrtine prednost od šest poena, ali je u svakoj narednoj za istu ili veću razliku bila bolja gostujuća ekipa. Ekol je posebno zakazao u trećoj deonici kada je postigao samo devet poena, što je Le Nkam iskoristio i napravio zalihu za poslednjih deset minuta, kada je meč bez problema priveo kraju.

U drugom meču Univerzitet iz Duale ugostio je Volkanik Voriorse. Gosti važe za jedan od najslabijih I najneefikasnijih timova u ligi, što su pokazali i današnjim porazom – 70:54 (33:28). Ratnici su iznenađujuće dobro krenuli, ostvarivši poen prednosti posle prve deonice, ali su potom usledile dve slabe četvrtine sa po 11 postignutih poena, čime su dozvolili domaćinu da stekne dvocifrenu prednost pred poslednjih deset minuta. Na kraju, razlika je bila nedostižna. Štaviše, Duala je stigla do još veće prednosti.

KAMERUN 1 – 3. KOLO

Ekol De Basket – Le Nkam 68:81 (46:47)

Univerzitet Duala – Volkanik Voriors 70:54 (33:28)