Ulaznica za finale Kupa Alžira (©Twitter)

AFRIKA: Biće tvrdo i neizvesno - u finalu Kupa Alžira se sastaju ekipe koje 364 minuta nisu dale gol

Vreme čitanja: 1min | pet. 05.07.24. | 08:33

Pogledajte koji nas to najznačajniji sportski događaj očekuje na Crnom kontinentu

MC ALŽIR – BELUIZDAD, 18.00

(Fudbal, Kup Alžira)

Dva najbolja alžirska kluba ove sezone imaće priliku i da je zatvore. Novi šampion MC Alžir i viceprvak, koji je skinut sa trona, Beluizdad, sastaće se danas u finalu nacionalnog kupa. Obe ekipe su ovo takmičenje osvajale po osam puta, MC je poslednji put uzeo 2016, a Beluizdad 2019. godine. Beluizdad je uz to u četiri navrata gubio u finalu, a MC samo jednom. Do titule je Muludija klub (otud skraćenica MC) došla pošto je imala osam bodova više od bivšeg prvaka. Tu razliku nije stekla kroz međusobne susrete, pošto su oba završena bez golova. Zapravo, na poslednja četiri njihova duela nismo videli nijedan pogodak, sve utakmice prošle i ove sezone su završene 0:0. Poslednji gol viđen je u martu 2022. godine, Šuajib Kedad je u 86. minutu doneo Beluizdadu minimalac. Dakle, otad je prošlo 364 minuta (ne računajući nadoknade) bez pogotka. Ovog puta ćemo dobiti pobednika, makar posle penala.