""
""

Zvezda je ponovo rođena na Old Trafordu! Tinejdžer Rašford je ponos Junajteda (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 25.02.16. | 23:06

Tinejedžer sa dva gola sprečio blažamu engleskog kluba i obezbedio Mančesteru prolaz u narednu rundu 5:1

Zvezda je rođena na Old Trafordu! Tamo gde su igrački stasali Bezbijeve bebe, tamo gde je čuvena "klasa 1976" predvođena Dejvidom Bekamom i Gerijom Nevilom u ranim tinejdžerskim danima pisala istoriju, tamo je zasijao Markus Rašford.

Malo poznati 18-godišnji napadač bio je slamka za koju je pokušao da se uhvati Luis Van Gal. I uspeo je u tome, mada se činilo da će danski Mitjiland navijačima Đavola servirati još jednu besanu noć. Ipak, u trenucima kada je Depaj bio nedorečen, u utakmici u kojoj je Huan Mata promašio penal, Marskus Rašford se igrao fudbala. I sa dva gola pogurao Junajted u narednu rundu - 3:1.

"Markus je vrlo energičan i talentovan centarfor. Predviđam mu odličnu karijeru", predstavio je Niki Bat momka o kome u ovim časovima priča kompletno Britansko ostrvo.

A činilo se da će sav kajmak pokupiti malo poznati igrači Mitjilenda. Oni su čarobnu pobedu iz prvog meča oplemenili vodećim golom na Teatru snova. Ponovo je Sisto napravio pravi dar mar u odbrani domaćina, povukao loptu, a potom izvršio hladnokrvu egzekuciju.

Možda i Danci nisu bili svesni uspeha koji im je titrao pred očima. Nisu izdržali prvi nalet Đavola, tačnije Bodurov je pogodio sopstvenu mrežu. Promašeni penal Mate ponovo je dao krila Mitjilendu koji je sa pozitivnom nulom otišao na odmor.

Ne računajući na faktor Rašford. Kao da iza sebe ima "mali milion" utakmica centarfor rođen 1997.godine je u 63.minutu reagovao na centaršut i sproveo loptu u mrežu. Isto dostignuće ponovio je u 75.minutu i vratio prednost na stranu Junajteda.

Branilac trofeja Sevilja je poražena u Norveškoj. Ali bila je to pirova pobeda Modea i častan oproštaj od Evrope.

Hičkog savršnica viđena je u Bazelu. Ponovo jsu švajcarski predstavnik i slavni francuski klub odigrali meč za sladoksuce. Ipak, šokantna završnica pojela je Sent Etjen. Imali su Francuzi prolaz dalje u 89.minutu nakon što je Sali doneo izjednačenje. Ipak, Zufi je ponovo pogodio i postao aposlutni junak Bazela - 2:1