""
""

Žuto-crna oluja u derbiju Rura! Betmen, Robin i saveznici izrešetali Di Mateov autobus (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 28.02.15. | 17:28

Borusija opsedala gol Šalkea, ali lopta do 78. minuta nije htela u gol posle čega je usledila brutalna serija za osam minuta

Prštalo je u derbiju Rura i na kraju je Borusija teškom mukom protiv Šalkea izvojevala zasluženu pobedu od 3:0. Posle poraza od Juventusa, pobeda nad najvećim rivalom bi bila melem za navijače Borusije Dortmund. Tako je verovatno pre meča rezonovao i Jirgen Klop koji je od prvog minuta naredio totalnu ofanzivu na ka golu Šalkea.

Pljuštale su šanse pred golom Kraljevko-plavih, opsedala je Borusija gol gostiju iz Gelzenkirhena, ali lopta nije htela u gol. Čak 15 udaraca ka golu rivala je imala Borusija u prvom poluvremenu. Pristalica „katanaća“ Roberto Di Mateo je parkirao autobus pred gol tinejdžera Velenrojtera i nadao se da će njegovi izabranici izdržati 90 minuta uraganskih napada. Nada je umrla posle 78 minuta igre kada je udleila oluja golova žuto-crnih. Tada su Milioneri konačno našli čarobnu formulu da razbiju bedem Šalkea i počeli da pune mrežu najvećeg rivala.

Neverovatno je šta su sve promašili domaći fudbaleri do tog 78. minutu. Ili je lopta za malo odlazila pored gola ili je Velenrojter čudesnim intervencijama sapasavao Šalke. Ali, desetak minuta počeo je Dortmundov uragan. Nuri Sahin je gurnuo loptu, a Aogo nepsretnom intervencijom dodao do Obamejana koji je izdržao Nojštatera na leđima i gurnuo loptu u mrežu. Gabonac je promenio „spajdermenske“ navike i proslavio gol sa maskom Betmena, dok mu se u otkačenom slavlju pridružio Marko Rojs sa maskom pomočnika Robina.

Slavlje se nije ni stišalo, a nepun minut kasnije usledila je nova eksplozija oduševljena na Vestfalenu! Gundogan je probio po desnom krilu i idealno centrirao u peterac gde je Mhitarjan bio najsnalažljiviji i duplirao je prednost. Bilo je i vreme da Jermen pogodi. Ovo mu je bio prvenac u prevsntvu ove sezone, a za njega mu je bilo potrebno čak 45 udaraca ka golu protivnika. Već u 86. minutu je bilo 3:0 za Borusiju Dortmund! Mladi Velenrojerter je dao sebi za pravo da dribla Marka Rojsa i opekao se. Najbolji igrač Borusije se nije dao prevariti i iskoristio je poklon. Srpski štoperi Neven Subotić i Matija Nastasić su odirgali svih 90 minuta u timovima lokalnih rivala...

Posle velike pobede nad Atletikom iz Madrida, fudbaleri Bajera iz Leverkuzena su još jednom obradovali publiku na Bajareni. Jedan, ali trijumfa vredan gol je postigao klupska legenda Silmon Rolfs koji je topovskim udarcem pretvorio jedan otpadak u minimalnu pobedu nad Frajburgom.

Štutgartu izgleda nema spasa. Švabe su vodile na gostovanju u Hanoveru pogotkom Gentnera, ali je Štindl obezbedio domaćem timu bod. Sa dobrim igrama je nastavio Hofenhajm koji je golovima Folanda i Polanskog pobedio Majnc rezultatom 2:0. Zlata vredne bodove je Herti doneo Salomon Kalu. Iskusni napadač je u 88. minutu pogodio mrežu Auagsburga i doneo tri boda Staroj dami koja se grčevito bori za opstanak.