""
""

Žuta podmornica torpedovala Valjekano, Pantić debitovao u Primeri! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 06.01.14. | 23:51

Bivši štoper Crvene zvezde odigrao nešto manje od 40 minuta nakon što se njegov saigrač Dorado povredio početkom drugog dela igre, dok je Ikečukvu Uče upisao het-trik

Šta drugo reći nego da je Viljareal na brutalan način započeo 2014. godinu! Žuta podmornica je u poslednjem meču 18. kola Primere rasturila Rajo Valjekano na Valjekasu i u maniru dešavanja tokom novogodišnjih praznika uručila rivalu "petardu" - 5:2.

Apsolutni heroj vrlo ubedljive pobede Žutih je centarfor Ikečukvu Uče, koji je ubeležio het-trik. Interesantno, Uče je prvi nigerijski fudbaler koji je postigao het-trik u Primeri posle njegovog starijeg brata, Kalua, koji je to učinio dve godine ranije, takođe protiv Valjekana. Takođe, srpski internacionalac Aleksandar Pantić će po najlepšem pamtiti svoj debi u Primeri, jer je njegov tim potpuno dominirao i demolirao nemoćnog rivala. Bivši igrač Crvene zvezde i Rada je u igru ušao u 54. minutu, nakon što se njegov saigrač Dorado nesrećno povredio posle jednog sudara sa golmanom Asenhom

Seriju golova otvorio je upravo Uče, već u 10. minutu utakmice, kada je posle jedne odlične akcije njegovih saigrača iskoristio asistenciju Perbea i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

Samo nekoliko trenutaka kasnije asistent je postao strelac. Perbe je maksimalno ispoštovao trud i prodor Gomeza po levoj strani terena i bez većih problema matirao Kobenja

Da je Saul Niguez u 21. minutu uspeo da realizuje sjajnu akciju koju je sam kreirao i pogodio pored Asenha možda bi utakmica imala drugačiji tok, ovako... Isti tandem koji je postigao drugi gol je na gotovo identičan način realizovao napad u samom finišu prvog poluvremena, a već tada je bilo jasno da je odbrana Valjekana u potpunom kanalu i da igrači Viljareala mogu da pogode sve što upute ka golu rivala.

Samo nekoliko minuta nakon što je Aleksandar Pantić debitovao za Žutu podmornicu Uče je upisao svoj drugi gol na meču, a sve zasluge za gol idu Akuinu, koji je sjajno istrčao sa loptom, prevario kompletnu odbranu Valjekana i lepo asistirao svom saigraču za njegov drugi gol na meču.

A onda, već u 64. minutu usledio je i peti gol na utakmici, treći Učeov. Trigeros je uputio silovit udarac posle slobodnjaka sa preko 30 metara, Kobenjo je samo uspeo loptu da izbije do reprezentativca Nigerije, koji je još jednom postigao gol i rastužio Valjekas...

Ipak, čast domaćina spasao je Neri Kastiljo, koji je prvo u 66. minutu postigao prvi gol, da bi u 91. minutu sa bele tačke postavio konačni rezultat utakmice - 5:2.