"Navijači Volfsburga uskoro i u Ligi šampiona?"

Zimski san Vukova - Liga šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.12.14. | 20:29

Keln imao neočekivano vođstvo, ali je Volfsburg preokrenuo na 2:1 i učvrstili se na drugom mestu na tabeli Bundeslige

Navijači Volfsburga uskoro i u Ligi šampiona?Ulaganja kompanije Folksvagen konačno su počela ozbiljno da se isplaćuju. Volfsburg je u 17. kolu Bundeslige uspeo da posle preokreta slomi neočekivano čvrst otpor Kelna i pobedom od 2:1 na zimski odmor odmor ode sa velikih šest bodova nad trećeplasiranim Bajerom iz Leverkuzena, a  čak sedam u odnosu na ostale pretendente na plasman u Ligu šampiona.

A u tu grupu spada maltene pola lige. Utisak je ipak da je Volfsburg uz skupocena pojačanja napravio taj korak napred koji ga svrstava iznad konkurencije. Vodeći Bajern jednostavno nema konkurenciju.

Doduše Keln je zaplašio domaće navijače pošto je u 11. minutu Dominik Maroh na odličnu asistenciju Danijela Halfara svojim prvim bundesligaškim pogotkom za Keln doneo prednost gostima.

Ispostavilo se međutim da je samo razbesneo Vukove.

Samo pet minuta posle prvog gola na utakmica opet se zatresla mreža. Na suprotnoj strani terena. Sebastijan Jung je poslao savršenu loptu na peterac, a Bas Dost bio brži od čuvara i tukao iza leđa Tima Horna.

Tu nije bio kraj, iako se Keln dobro držao. Umor kao da je polako počeo da sputava igrače Volfsburga, koji i u 2015. ulaze na tri fronta (tu su i Liga Evrope i Kup Nemačke). Nije to više onaj tim koji melje. Ali još može da skoči.

U 78. minutu korner sa desne strane izveo je Kevin de Brujne, a neoprezni gosti su ispustili iz vida Nalda. Visokom štoperu iz Brazila golovi nisu strani. Volfsburg je na sigurnom drugom mestu na tabeli