"Nikola Žigić"

Žigić nastavlja da rešeta, Plavci iskoristili poklon Lisica

Vreme čitanja: 2min | pet. 12.04.13. | 22:51

Bivši fudbaler Crvene zvezde nastavlja sa dobrim partijama u Čempionšipu

Nikola ŽigićJedno je jasno – da nema Nikole Žigića, Birmingem bi već odavno bio u borbi za opstanak. Srpski internacionalac postigao je deveti pogodak ove sezone, čime je još jednom doprineo da Plavci uzmu bar jedan bod u susretu sa Lesterom – 2:2.

Domaćin je poveo autogolom Kurtisa Dejvisa u 12. minutu utakmice, a ovaj rezultat bio je aktuelan sve do 61. minuta, kada je na scenu stupio Žigić, koji je pogotkom u svom stilu doneo izjednačenje.

Ipak, radost gostiju nije dugo trajala, s obzirom da je u 75. minutu Džef Šlup doneo novu prednost Lisicama. I taman kada su mnogi pomislili da će domaćin uzeti vredna tri boda, jedan nespretan potez Dejvida Nagenta doneo je penal gostima i šansu da uzmu bod. Naravno, Kristofer Burk je poklon oberučke prihvatio i rutinski smestio loptu iza leđa Kaspera Šmajhela.

Lisice su tako upisale osmu uzastopnu utakmicu bez trijumfa i sada se nalaze na nesrećnom sedmom mestu sa 61 bodom, odnosno poziciji ispod mesta koje vodi u plej-of za Premijer ligu. S druge strane, Birmingem je ostao na 13. mestu sa 54 bodova, i još uvek ima realnu šansu da se nađe u doigravanju za PL.