""
""

Zenit preokretom preživeo Čečeniju, Rondonu prijao Grozni (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 08.04.15. | 18:40

Klub iz Sankt Peterburga na kraju slavio sa 2:1 i sada ima 10 bodova više od drugoplasirane ekipe Krasnodara

Fudbaleri Zenita nezadrživo gaze ka novoj tituli prvaka Rusije. Posle pobede u velikom derbiju protiv CSKA prošlog vikenda, tim Andrea Viljas-Boasa slavio je na veoma teškom gostovanju u Groznom protiv Tereka sa 2:1 u utakmici 22. kola ruske Premijer lige.

Nisu gosti iz Sankt Peterburga briljirali, ali su ipak pokazali da su kvalitetnija ekipa i zasluženo su upisali treću uzastopnu prvenstvenu pobedu. Srpski fudbaler Marko Šćepović ponovo nije dobio priliku da uđe u igru, presedeo je meč na klupi Tereka.

U prethodna dva okršaja sa Terekom ekipa Zenita nije imala uspeha i sada je u Grozni doputovala veoma motivisana da domaćinu pokaže ko je gazda u ruskom fudbalu.

Problem je bio u tome što su igrači Tereka na teren istrčali mnogo motivisaniji i spremniji da grizu. Čini se da im je bilo važnije da pobede od rivala u svetlo plavim dresovima. Nastavak je ipak doneo mnogo bolju predstavu Zenita.

Strelac pobedonosnog gola za nekadašnjeg osvajača Lige Evrope bio je Hoze Rondon u 58. minutu, kada se najbolje, gotovo slučajno snašao pred golom rivala posle jedne odbijene lopte. Domaći igrači stajali su u čudu čekajući ofsajd, ali sve je bilo regularno.

Fudbaleri Tereka su zahvaljujući hrabrijem i borbenijem pristupu na početku utakmice prvi stigli do gola i nagovestili da mogu da naprave senzaciju.

Andrej Semjonov je u 16. minutu bio najsnalažljiviji posle kornera i doneo radost navijačima koji nisu baš u reprezentativnom broju ispunili tribine Ahmat arene u Groznom.

Taj pogodak delovao je kao šamar otrežnjenja za ekipu Zenita koja je odmah krenula silovito da uzvrati. To je ostavilo dosta prostora Tereku za kontranapade, ali domaćin nije uspeo da iskoristi ovu situaciju.

Kazna je usledila u 30. minutu, a egzekutor je bio Oleg Šatov koji je prvo spretno primio loptu a onda je lukavo bocnuo iza leđa golmana za izjednačenje.