""
""

Zeman otišao, bodovi odmah stigli na Sardiniju – Duje Čop šokirao Fjorentinu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.04.15. | 19:58

Hrvatski fudbaler postigao prva dva gola za goste (3:1), čiji gol je branio Brkić, a za Fiorentinu ceo meč odigrao Nenad Tomović

Čeh Zdenjek Zeman pre pet dana napustio je klupu Kaljarija, a fudbaleri tima sa Sardinije danas su reagovali tako što su iznenadili Fjorentinu na stadionu Artemio Franki i slavili sa 3:1 u utakmici 32. kola italijanske Serije A.

Iako je tim sa Sardinije i dalje duboko u opasnoj zoni, trijumf nad Fjorentinom pokazao je da ipak na kraju tunela tinja neko svetlo, a u poslednjih šest kola Kaljari će ipak dobiti šansu da se izbori za opstanak.

Ovo je Kaljariju bila prva pobeda u Seriji A od 24. januara, a u međuvremenu je upisala devet poraza i dva nerešena rezultata. I ne samo to, Klub sa Sardinije pobedio je u Firenci prvi put od 1994. godine.

Junak dana bio je hrvatski internacionalac Duje Čop koji je postigao prva dva gola Kaljarija i trasirao gostima put ka veoma važnoj pobedi. Reprezentativac Srbije Željko Brkić branio je mrežu Kaljarija i na ovoj utakmici.

Čop je golove dao u sedmom i 60. minutu, a u oba navrata se sjajno snašao u kaznenom prostoru gostiju, dok je skamenjena odbrana Fiorentine posmatrala šta se dešava.

Dozu neizvesnosti u završnici utakmice uneo je gol iskusnog Alberta Đilardina u 75. minutu, ali je sve dileme otklonio Dijego Farijas posle odličnog kontranapada u završnici utakmice.

Nenad Tomović odigrao je celu utakmicu za Fiorentinu. Ukoliko Fiorentina padne na sedmo mesto na kraju sezone, a osvoji Ligu Evrope, otvara se mogućnost da Italija sledeće sezone ima sedam predstavnika u kontinentalnim takmičenjima.