"Davi Zelke"

Zelke rašrafio Klopovu mašinu – Borusija nokautirana i na Vezeru (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 20.12.14. | 17:20

Verder slavio sa 2:1. Istim rezultatom Augsburg savladao Borusiju Menhengladbah. Bajer se spasio protiv Ajntrahta, bez golova u sudaru Šalkea i Hamburga

Davi ZelkeNe igra se fudbal bez odbrane. Ali Borusija Dortmund ove jeseni odbija da se bavi defanzivnim zadacima. Posebno kada izađe iz Dortmunda. U 17. kolu Bundeslige stoga su izabranici Jirgena Klopa morali da istrpe još jednu lekciju. Ovaj put u ulozi učitelja našao fenjeraš Verder, koji je u Bremenu slavio sa 2:1 pošto je Davi Zelke gostima vadio dušu na pomak.

Zelke je naime postigao prvi i namestio drugi gol za tim sa Vezera, koji je očigledno dobro analizirao protivnika, a imao je i sreću da povede već u trećem minutu kada je 19-godišnji Zelke maestralno plasirao loptu iza leđa Mičela Langeraka.

Borusija se našla na konopcima. Predugo joj je trebalo da se uspravi.

Verder je u nastavku mudro prepustio loptu rivalu i šansu čekao na svojoj polovini terena. Jer kada Borusija juri rezultat – pozadi orkani duvaju. Na Vezeru je posebno propusna bila desna strana na terena na kojoj su statirali Lukas Pišček i mladi Matijas Ginter.

U 62. minutu utakmice Zelke je doduše probio po levom krilu, ali je na suprotnoj strani terena Fin Bartels imao pola igrališta samo za sebe. Zelke, koji se prethodno upisao u listu strelaca i na trećem uzastopnom meču u Bremenu, našao se u ulozi pakera. Bartels nije imao težak posao. Borusija je primila i 17. gol na ovosezonskim gostovanjima u Bundesligi.  Pobedila je samo u drugom kolu u Augsburgu. U narednih osam – remi i nestvarih sedam poraza aktuelnog vicešampiona Nemačke i tima koji će i na proleće igrati među 16 najboljih u Evropi. U Nemačkoj se ne da prepoznati.

Pogodak Matsa Humelsa samo je ublažio poraz Borusije. Već deset u sezoni. Savim novo iskustvo za Borusiju. Od kada je Klop seo na klupu nije bilo sezone u kojoj je Borusija za 34. kola deset puta bacana na kolena. Klop nikada pre nije bio pod ovolikim pritiskom.

Možda se bajka bliži poslednjem poglavlju?

Na ostalim utakmica manje uzbuđenja no što smo navikli od poslovično efikasnih Nemaca. Na utakmicama Šalkea i Hamburga, te Štutgarta i Padeborna mreže su ostale netaknute.

Bajer se spasio u finišu susreta sa Ajntrahto iz Frankfurta, koji je posle pogotka Aleksandra Majera bio na pragu iznenađenja u Leverkuzenu. Sav trud gostiju je ipak pao u vodu u 83. minutu.

Jedna izgubljena lopta na svojoj polovini terena skupo je koštala goste. Karim Belarabi je bio i pomalo sebičan, oklevao je, činilo se da će zbog toga prilika i otići u nepovrat... Rezantan udarac u bližu ugao razuverio je neverne Tome, a Aspirindžije su preskočile Borusiju iz Menhendlagbaha na trećem mestu na tabeli.

Jer, Borusija se poražena vratila sa gostovanja kod Augsburga. Uprkos tome što je Maks Kruze već u trećem minutu sa bele tačke Ždrepcima doneo inicijalnu prednost. Augbusrg međutim nije tim koji se tako lako predaje.

Prvo Markus Fojlner, pa Raul Bobadilja. Augsburg je i dalje u igru za izlaskom na evropsku scenu.