"Zakarija Bakali"

ZAPAMTITE OVO IME: PSV ima novog Ronalda od 17 leta, ime mu je Zakarija Bakali! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.08.13. | 23:20

Mlađani Belgijanac postigao je het-trik u svom drugom meču u dresu ekipe iz Ajndhovena – 5:0

Zakarija BakaliNova zvezda je rođena! PSV je posle dva odigrana kola definitivno dobio napadača za budućnost u liku 17-godišnjeg Zakarija Bakalija, koji bi konačno mogao da bude naslednik velikog Luisa Nazarija de Lime, ili skraćeno  Ronalda, koji se u dresu Filipsovca sada već davne 1994. godine proslavio. Momak rođen 1996. godine postigao het-trik, a ako ćemo iskreno, ne zna se koji je od kojeg lepši! Da kažemo i da je PSV slavio nad nad nemoćnim Nejmehenom sa 5:0.

Prvenac mladog Bakalija bila je prava lepotica. Belgijanac je u 6. minutu odlično iskoristio prazan prostor ispred sebe, dobio vrlo upotrebljivu loptu Jirgena Lokadije, koju je od prečke smestio u protivničku mrežu. Rezultatom 1:0 završeno je prvih 45 minuta, a onda je usledila goleada, a ponovo je u glavnoj ulozi bio golobradi tinejdžer.

Bakali je prvo u 47. minutu povisio rezultat na 2:0, da bi u 61. minutu na scenu stupio Vijnaldum, koji je i u 75. minutu bio strelac za već ogromnih 4:0. Tačku na ovu dominantnu partiju stavio je Bakali novim predivnim pogotkom u 82. minutu, kada je predriblao dva protivnička igrača i smestio loptu iza leđa protivničkog golmana, čime je kompletirao het-trik i sjajnu rolu u svom drugom meču za prvi tim.

Herenven se odlično snalazi bez Filipa Đuričića! Puleni Marka van Bastena zabeležili su i drugu pobedu u isto toliko mečeva u Erediviziji, a ovog puta pred Frizima poklekla je NAC Breda – 2:0.

Prvi gol na meču postigao je Hakim Ziječ u 40. minutu susreta, dok je svaku sumnju u eventualni neuspeh otklonio Alfred Finbogason u 91. minutu.