Zakucala Cvajta i na Hofenhajmova vrata: Rajkovićev pečat na rapsodiju Darmštata (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.02.16. | 19:20

Nekadašnji reprezentativac Srbije strelac u trijumfu na gostovanju - 2:0

Heroj Darmštata: Slobodan Rajković

Imaće Hofenhajm puno problema da izbori opstanak u Bundesligi ove sezone, a loša forma ovog tima nastavila se i na domaćem terenu, gde su na zatvaranju 20. kola poraženi od solidnog Darmštata - 0:2 (0:1).

Očajni tim Huba Stevensa izgleda kao da baš nema pojma, a poraz u okršaju sa ekipom koja se morala dobiti, ostavio ih je duboko na deobi poslednjeg mesta zajedno sa Hanoverom (oboje imaju po 14 bodova). Nakon uvodnog pokušaja našeg Rajkovića u petom minutu, kada je za malo bio neprecizan, dva promašaja Hrvata Andreja Kramarića u 17. i 24. bili su uvod u vođstvo Darmštata.

Posle kornera i glavometa u petercu Hofenhajma, upravo je Rajković uposlio glavom Turčina Ajtaka Šulua koji je na istovetni način pogodio za 0:1. I zaista je gostujući tim bio mnogo bolji večeras, a sjajne šanse u nastavku za povećanje prednosti propustili su redom Marsel Heler, Tobijas Kempe i još jednom Turčin Šulu.

Na drugoj strani Hofenhajm je tek na momente pretio, a vredni pomena su pokušaj mladog Amirija sa ivice šesnaesterca u 73. minutu, kao i opravdano poništeni gol Kramarića zbog ofsajda u 80.

U samom finišu meča, nakon dobre kontre u 856. minutu, tačku na sjajnu partiju večeras stavio je Slobodan Rajković. Srbin je odlično ispratio akciju koju je poveo Kempe i nakon tačnog pasa iz blizine matirao golmana domaćih Baumana za konačnih 2:0. Ovo je, ujedno, bio i prvi pogodak za Rajkovića ove sezone u dresu Darmštata.