"Radost u Bohumu"

Vreme da se jo-jo ponovo zavrti? Bohum melje sve pred sobom!

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.08.15. | 15:26

Nirnberg poveo već u drugom minutu, ali je mogao samo da se pomiri sa porazom od 1:2. Bodovi i za Sankt Pauli, nula u Minhenu

Radost u BohumuSada već davne 1971. godine probio je led i prvi put se plasirao u elitu. Krajem prošlog i početkom ovog veka zavredio je epitet "jo-jo kluba".  Od 1994. pa do danas deset puta je menjao rang takmičenja. Čini se da je sada došlo vreme da Bohum ponovo napadne Bundesligu. Četa Gertjana Verbeka nastavila je da teroriše rivale u Cvajti pošto je četvrtom kolu otpisala i Nirnberg sa 2:1 (1:1).

Nije gostima vredelo ni to što je Gvido Burgštale već u drugom minutu doneo inicijalnu prednost Nirnbergu. Bohum na početku ove sezone igra najbolji fudbal u Cvajti. Uostalom nije čudo što je Verbek i četvrti put uzastopce u ligi na teren  poslao identičnih startnih 11. I to se vraća dobrim rezultatima. U 37. minutu Simon Terode je anulirao prednost Nirnberga svojim sedmim golom na poslednje četiri utakmice, računajući i onu u Kupu.
"VfL bez Terodea je kao Bohum bez centra grada", pisalo je na transparentu domaćih navijača.

U 64. je 21-godišnji Janik Haberer, koji je u Bohum stigao na pozajmicu iz Hofenhajma, pogodio za potpuni preokret. Moglo je da ga bude i ranije, ali je sudija u razmaku od samo 10 minuta poništio tri gola domaćeg tima. Jedan je sigurno bio regularan.

Bilo kako, Bohum maksimalan posle četiri kola. Pun samopouzdanja, usamljen na čelu tabele. Drugo mesto danas je preuzeo Sankt Pauli, koji je pogotkom Lenarta Tija utišao Lajpcig sa minimalnih 1:0.

U duelu Minhena 1860 i berlinskog Uniona nije bilo golova, pa će i jedni i drugi morati da sačekaju na prvenac u novoj sezoni.