""

Verder se probudio i beži iz opasne zone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.03.14. | 20:36

Prošlonedeljna pobeda u derbiju dala krila izabranicima Roberta Duta koji su danas trijumfovali nad još jednim direktnim rivalom

Verder iz Bremena je uhvatio dobar ritam i formu i polako beži iz opasne zone. Zeleni su danas savladali direktnog rivala Nirnberg u gostima sa 2:0 i trenutno imaju osam bodova više od Hamburga koji je na 16. poziciji koja vodi u baraž.

Posle onog debakla protiv Borusije iz Dortmunda (1:5) na početku februara, Verder je ušao u seriju dobrih rezultata. Prvo su nanizali dva remija, a onda je u prošlom kolu došla i pobeda nad najvećim rivalom Hamburgom u Nord derbiju koja im je očigledno donela neophodnu dozu samopouzdanja, pa je danas stigao i trijumf nad Nirnbergom koji ostaje tik iznad zone ispadanja.

Nirnberg je pružio žestok otpor. Čak je bio i bolji rival u prvom poluvremenu, ali ih je slaba realizacija opet skupo koštala. Reč je o ekipi koja je najviše puta ove sezone u Bundesligi pogodila okvir gola.

Prelomni momenat meča se desio u 40. minutu kada je Hant strašnim udarcem pogodio stativu, a Di Santo natrčao na odbijenu loptu i pogodio za vođstvo domaćeg tima. Sve dileme je rešio Filip Bargfrede lukavim udarcem sa ivice šesnaesterca i obezbedio prvu gostujuću pobedu posle 21. septembra. Do kraja meča je Josip Drmić pogodio prečku i nastavio Nirnbergov malerozni niz pogađanja okvira gola...