""
""

Vengeru, pa zašto taj Dženkinson? Čelsi dobio poklon i na Emirejtsu, Mata dokusurio Arsenal! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 29.10.13. | 22:33

Mladi desni bek gotovo preslikao grešku Matije Nastasića od pre dva dana i trasirao Plavcima put ka sedmom uzastopnom trijumfu – 0:2

Arsenal je bauk, ali izgleda samo u Premijer ligi, prema kojoj su usmereni svi planovi Arsena Vengera. Lider engleskog prvenstva poražen je na svom terenu od ljutog gradskog rivala Čelsija sa 2:0 (1:0), kojem je bio dovoljan sam dan odmora da ostvari sedmi uzastopni trijumf u svim takmičenjima.

Bio je to pravi okršaj rezervista dva londonska velikana, gde se jasno videlo ko ima dužu klupu. Čelsi je od početka meča kontrolisao tempo igre, čekao svoju šansu i prvu pravu pretvorio u pogodak. Zapravo, bila je to katastrofalna greška očajnog Karla Dženkinsona, nalik onoj Matije Nastasića od pre dva dana.

Mladi desni bek Arsenala je u pokušaju da glavom vrati loptu Lukasu Fabijansom reagovao očajno, a kratku loptu upućenu poljskom golmanu brzonogi Aspilikueta gurnuo je u domaću mrežu.

Venger je nevidljive napadače Mijaičija i Bentnera izveo u drugom poluvremenu i na teren poslao Ozila i Žirua, ali je u 66. minutu Mata topovskim udarcem slabijom desnom nogom rešio pitanje pobednika.

Plavci su na pravom putu, a ako nastave u ovom tempu izabranici Žozea Murinja uskoro bi mogli da zauzmu lidersku poziciju i u Premijer ligi.

Ubedljiv trijumf u osmini finala Liga kupa Engleske ostvario je i Mančester junajted, koji je sa četiri pogotka ispratio Norič sa 4:0. Dvostruki strelac u ovom meču bio je Havijer Ernandez, dok su se po jednom u strelce upisali Džons i Fabio.

Vest Hem je seriju očajnih rezultata prekinuo je Vest Hem, koji u Barnliju prekinuo niz od osam pobeda domaćeg sastava (2:0). Sedam golova viđeno je u Lesteru, gde je domaćin u meču sa dosta preokreta savladao Fulam (4:3).