""
""

Vengerovi klinci preslišali Građane u Helsinkiju i smestili im tri prelepa pogotka! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 10.08.13. | 20:59

Arsenal je pokazao zube velikom rivalu na poslednjoj pripremnoj utakmici i dokazao da će imati šta da kaže u novoj sezoni Premijer lige

Ako se po jutru dan poznaje, onda Arsenal očekuje sasvim solidna sezona u Premijer ligi. Puleni Arsena Vengera preslišali su Mančester Siti u pripremnom meču odigranom u Helsinkiju rezultatom 3:1 i najavili da će i te kako imati značajniju ulogu u borbi za titulu ove sezone.

Tokom svih 90 minuta viđena je izuzetno izjednačena igra dva tima koja su u gotovo najjačim sastavima izašla pred oko 39.000 navijača. Fudbaleri Arsenala su pokazali da mogu da izađu na kraj sa velikim rivalom, koji je u ovom prelaznom roku doveo četiri skupocena pojačanja.

Prvi gol pao je u 9. minutu, kada je Tio Volkot prelepim lob udarcem matirao Džoa Harta, posle jedne lepe asistencije Ajrona Remzija.

Čak 50 minuta čekalo se na sledeći pogodak na meču, a loptu u mrežu je smestio asistent kod prethodnog – Remzi je fino predriblao Harta u protivničkom šesnaestercu i povisio rezultat na 2:0, a asistent je bio Olivije Žiru. Ipak, samo tri minuta kasnije usledio je novi šok za Građane – Olivije Žiru je iskoristio pas Volkota od skoro 45 metara i novim lob udarcem doneo Arsenalu ogromnu prednost,  za veliku radost navijača.

Do kraja utakmice Siti je uspeo da postigne bar počasni pogodak, a strelac je bio Alvaro Negredo u 80. minutu.