""

Veliko slavlje Metalca u Laktašima!

Vreme čitanja: 2min | sre. 23.12.15. | 22:55

Ekipa iz Valjeva savladala Igokeu u gostima i pobegla sa dna tabele - 60:66

Veliki brejk Metalca u Laktašima! Ekipa Vladimira Đokića zabeležila je šesti trijumf u ovoj sezoni ABA lige pošto je na gostovanju uspela da savlada domaću Igokeu i tako pobegla sa samog dna tabele na kojem je ostavila svog večerašnjeg rivala - 60:66 (7:19, 18:14, 23:15, 12:18).

Gosti iz Valjeva su na najbolji način otvorili i zatvorili večerašnji meč. Već nakon prve četvrtine imali su 12 poena prednosti (7:19), ali su u naredne dve deonice dozvolili domaćinu da se vrati u meč. Sredinom treće četvrtine igokea je uspela i da dođe do potpunog preokreta, vodila i sa četiri poena razlike (41:37), ali je Metalac uspeo da se vrati i ponovo dođe do značajne prednosti.

Iako su gosti u 35. minutu vodili i sa osam poena prednosti, puleni Dragana Bajića su minut pre kraja serijom 6:0 uspeli da uhvate rezultatski priključak (58:60), ali je Metalac poenima Jevtovića, Jošila i Bakića i definitivno rešio pitanje pobednika.

Ekipa iz Valjeva sada ima skor od šest pobeda i deset poraza, baš kao i Partizan i Cibona, dok Igokea deli poslednje mesto sa Sutjeskom iz Nikšića. Ekipa iz Aleksandrovca u nedelju gostuje Partizanu u Pionru, na mestu gde je zabeležila poslednji trijumf u regoionalnom takmičenju i to pre sedam kola protiv Crvene zvezde.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Nikola Jevtović sa 16 poena, dok je kod Igokee najviše postigao Ivan Radenović (14).