Velika nula u igri Arsenala i brutalna kazna s one strane Britanije! Gomis uništio Tobdžije jednim trzajem glave (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 11.05.15. | 23:00

Fabijanski naterao Vengera da zažali što ga nije zadržao u redovima Tobdžija...

Bafetimbi Gomis slavi sa saigračima

Kada u jednoj utakmici propustite čak 23 prilike za gol, a protivniku ostavite mogućnost da iz jedne, jedine ozbiljnije akcije zatrese mrežu, kazna je najmanje što je moglo da zadesi Arsenal! Svonsi se gotovo 90 minuta strpljivo branio, čekao trenutak nepažnje i nedostatak koncentracije u redovima Tobdžija, a kazna i gol Befetimbija Gomisa usledio je kao logičan splet okolnosti - Svonsi je još jednom bio tvrd orah za tim Arsena Vengera, ali ovog puta i slavio, po prvi put posle skoro tri godine posta - 1:0!

A ako neko iz redova Svonsija poznaje Arsenal u dušu, onda je to zasigurno nekadašnji golman Tobdžija Lukaš Fabijanski, koji je sve plotune napadačkog arsenala tima Arsena Vengera uspešno odbio i pretvorio u ćorke, za veliku nulu na kontu londonskog kluba u poslednjoj utakmici 36. kola Premijer lige.

Imali su svoje prilike fudbaleri Arsenala, počev od onog promašaja Olivijea Žirua u 4. minutu, kada je njegov udarac glavom završio tik iznad prečke, pa preko Aleksisa Sančeza i udarca koji je protutnjao pored desne stative, pa sve do Kazorle, nekoliko pokušaja Volkota, Monreala, pa ponovo čileanskog golgetera. A na kraju je presudila jedna lopta, ona koja nije završila iza leđa Davida Ospine, ali je tehnologija „sokolovog oka“ presudio u korist Labudova!

Igrao se 86. minut utakmice kada je ekipa Gerija Monka učinila ono što je i čekala sve vreme - loš ritam Arsenala iskoristili su gosti da izgrade akciju posle koje je Džeferson Montero centaršutem s leve strane uposlio Gomisa, a ovaj lakim trzajem glavom naterao Ospinu da u neverici odmahuje rukom dok je ceo Svonsi slavio.

Time je Svonsi otvorio Pandorinu kutiju i započeo haos koji će trajati sve do kraja sezone. Naime, ovim trijumfom Svonsi je sada došao u mogućnost da u poslednja dva kola sezone preotme od Totenhema mesto u Ligi Evrope, dok bi Junajted mogao da preskoči Arsenal i obezbedi direktan plasman u Ligu šampiona. S tim što Arsenal ima utakmicu manje od Đavola... Malo je za očekivati da će se oba scenarija uopšte desiti, ali nada i dalje postoji... Pogledajte i sami kroz tabelu na kraju teksta.