"Fudbaleri Bordoa"

Veče preokreta u Ligi 1: Dijabate za dva minuta postigao dva gola i doneo pobedu Bordou

Vreme čitanja: 2min | sub. 06.12.14. | 21:55

Nica povela, pa morala da juri prednost Kaena, novi gol Van Volfsvinkela

Fudbaleri BordoaKo kaže da je francusko prvenstvo neefikasno? Na četiri večernja meča Lige 1 je postignuto 15 golova, a Bordo i Nica su najveći pobednici zato što su uz dosta muke i nekoliko preokreta došli do bodova.

Navijači Lorijana su imali razloga za optimizam kada je Žano doneo prednost svojoj ekipi protiv Bordoa u 31. minutu, ali su domaćini uzvratili u 43. preko Kazrija. Lorijan je bio uporan i na startu drugog poluvremena je stigao do nove prednosti, ali Vili Sanjol vodi tvrdoglavije momke te je njegova ekipa preokrenula i to za samo dva minuta. Šeik Dijabate je u 64. i 66 minutu tresao mrežu i doneo tri boda svom timu i skok na četvrto mesto na tabeli – 3:2

I Nica se mučila da osvoji tri boda, samo što je ona povela protiv Kaena, ali su onda domaćini preokrenuli krajem prvog poluvremena golovima Duhamela sa bele tačke i Nangisa iz igre. Ekipa sa Azurne obale je uzvratila u nastavku, prvo posle jedanaesterca kada je Bautek bio siguran izvođač, a 10 minuta kasnije je Plea osigurao pobedu svoje ekipe 2:3.

Sent Etjen i Bastija su odigrali najnefikasniju utakmicu, domaćini su pobedili golom Rikija van Volfsfinkela u 58. minutu, a Holanđanin je pokazao da mu Francuska defintivno odgovara više od Ostrva.

Monpelje se jedini nije mučio i prosto je pregazio Ren sa 0:4, u prvom poluvremenu je samo Martin tresao mrežu, a u drugom su se redom u strelce upisali Sanson, Barios i Munijer.

LIGA 1 - 17. kolo

Tuluz - Monako 0:2 (0:1)