""
""

Vukovi pobeđuju i bez trenera (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.12.17. | 20:55

Nezaustavljivi lider tukao i Bristol Siti kao gost (2:1) u velikom derbiju Čempionšipa

Ako je do večeras postojao i gram sumnje više ga sigurno nema - Vulverhempton će igrati sledeće sezone u Premijer ligi. Istina, tek smo na polovini sezone u Čempionšipu, ali sjajni tim iz predgrađa Birmingema apsolutno nema konkurenciju među engleskim drugoligašima.

To je potvrdio i na gostovanju u Bristolu u velikom derbuju 21. kola u duelu sa jednim od direktnih konkurenata za elitu. Iako su veći deo meča igrali sa igračem manje Vukovi su slavili sa 2:1 pogotkom u nadoknadi vremena.

Posle nervoznog prvog poluvrmena u kojem su isključeni defanzivac Bat i trener Nuno Espirito Santo, Bristol je to iskoristio da početkom drugog dela dođe u vođstvo. Sjajnu akciju kreirali su Građani, a majstorski je završio sve Bobi Rid, koji je postigao 11. pogodak u sezoni.

Ali, to nikako nije obeshrabrilo ekipu Vulverhemptona koja je zaigrala onako kako se to od nje očekuje. Golman Filding oborio je u 64. minutu protivnika van šesnaesterca i dobio čist crveni karton koji je pokrenuo lavinu Vukova. Iz tog slobodnog udarca Daglas je poravnao na 1:1, a brojčano izjednačenje na terenu pomoglo je lideru da ostvari prevlast.

Do pobede Vulvs je stigao u prvom minutu nadoknade kada je posle slobodnog udarca najboljeg pojedinca gostiju Berija Daglasa na drugoj stativi štoper Benet postavio konačnih 2:1. Pobeda koja je omogućila Vukovima da se odlepe na 10 bodova razlike prvom pratiocu i već počnu da planiraju narednu sezonu u Premijer ligi, prvu posle sedam godina.

ENGLESKA 2 - 25. KOLO

Kardif - Preston 0:1 (0:0)