Već imamo glavnog kandidata za Bundesligu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 05.08.16. | 22:22

Moćni Hanover pregazio Kajzerslautern sa 4:0 na otvaranju Cvajte

Dvostruki stelac: Artur Sobijeh

Ako je neko imao dilemu ko je favorit broj jedan za plasman u Bundesligu onda je večeras sve razjašnjeno. Hanover nema nameru da se zadrži duže od sezone među drugoligašima što je potvrdio na gostovanju u Kajzerslauternu gde je na otvaranju sezone u Cvajti deklasirao domaćina sa 4:0.

Blistao je dvostruki strelac Poljak Artur Sobijeh koji je golovima u 63. i 84. minutu zaokružio rapsodiju Hanovera. Goste je u prednost doveo Sebastijan Majer u 16. minutu, a pogodak Valdemara Antona u 48. trasirao je sjajnom timu Danijela Štendela put ka pobedi.

Kajzerslautern ništa nije pokazao večeras, a zanimljivo da ih je na ovom meču predvodio Turčin Korhut, nekadašnji trener Hanovera. Bili su nemoćni fudbaleri nekadašnjeg šampiona Nemačke, koji će po svoj prilici još jednu sezonu provesti u borbi za opstanak u Cvajti bez tendencije da napadnu vrh tabele.