""
""

Valensija i sa desetoricom voli da pobeđuje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.02.13. | 19:01

Slepi miševi sa igračem manje zabeležili veoma bitnu pobedu u poteri za mestom koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone – 2:0

Iako je skoro 70 minuta igrala sa igračem manje, Valensija je uspela da dođe do celog plena u susretu sa Majorkom (2:0), i tako nastavila poteru za mestom u Ligi šampiona.

Tino Košta je u 24. minutu zaradio direktan crveni karton posle krajnje bezobraznog starta nad Pinom, a do kraja poluvremena nije bilo većih opasnosti pred oba gola. Trener Slepih miševa Ernesto Valverde napravio je dve izmene već tokom prvog dela igre. Prvo je defanzivac Viktor Ruiz zamenio veznjaka Bernata u 36. minutu, a potom je i Adil Rami napustio teren u 44. minutu zbog povrede, a umesto njega u igru je ušao Serhio Kanales.

Drugo poluvreme donelo je i dva pogotka domaćina, čime je osigurana druga uzastopna pobeda, peta pozicija na tabeli i potera za Malagom i Real Madridom.

Prvo je Rikardo Košta u 60. minutu posle kornera sa desne strane bio najbolji u skoku u šesnaestercu protivnika i doneo vođstvo, da bi kapiten Roberto Soldado postavio konačnih 2:0 posle lepe asistencije Danijela Pareha devet minuta pre kraja susreta.

Valensija je ovom pobedom održala korak sa Malagom, i nalazi se na petom mestu sa 40 bodova, dok će Majorka najverovatnije sledeće sezone igrati u Segundi, pošto se nalazi na pretposlednjem mestu sa samo 18 bodova iz 24 utakmice.