"Zenit - Dinamo"

Valbuenin lob iz snova nije bio dovoljan da Dinamo izbegne poraz protiv Zenita

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.09.14. | 18:25

Tim iz Sankt Petersburga u samom finišu meča došao pobede posle rezultatske klacklalice

Zenit - DinamoKada je Matje Valbuena ovog leta prešao u moskovski Dinamo dosta ljudi je smatralo da je prava šteta što takav majstor neće igrati u nekoj od liga petica, a posle utakmice sa Zenitom možemo samo da konstatujemo da je zapadna Evropa ostala bez velikog majstora, ali ipak ni njegov fenomenalni potez nije bio dovoljan da se spreči pobeda Zenit – 3:2.

Francuz je u 18. minutu postigao gol koji je sigurno kandidat za pogodak sezone pošto je sa ivice kaznenog iznenada lobovao Lodigina, iako je golman bio na metar od gol linije.

Ipak, Zenit je došao do preokreta već u prvom poluvremenu, prvo je Daglas postigao autogol pošto nakon što je Berezovski odbranio šut KrišćitaAndrej Aršavin je u 40. minutu doneo prednost svojoj ekipi, Vanker je izgubio loptu na centru, usledila je kontra domaće ekipe, Hulk je proigrao bivšeg igrača Arsenala, a njegov šut je bio nezaustavljiv.

Delovalo je kao da će tim Andrea Vilasa Boasa osvojiti tri boda, ali je Valbuena opet umešao svoje prste i asistirao Sambi za 2:2 u 82. minutu. Ali Zenit je stvarno moćan ove sezone i Smolnikov je domaćinima doneo tri boda u 89. minutu.

Pogledajte sve golove sa utakmice.

Ipak, ovaj meč će se pamtiti po Valbueni i njegovom majstorstvu.

Rubin je u poslednjem meču dana u ruskom prvenstvu savladao Rostov sa 2:1 u gostima.