""
""

Tuluz se borio do poslednjeg daha, ali Lionu pripada triler od tri komada u pet minuta (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.04.16. | 19:25

Strašna završnica utakmice pripala Lavovima - 3:2

Opasno je „visio“ Lion protiv Tuluza, ali Lavovi su uspeli da se izbore sa hrabrim Tuluzom. Od 0:1 do 2:1 i na kraju 3:2! Pravi triler viđen je na stadionu Ljubičastih, sa tri pogotka u periodu od 80. do 85. minuta, ali je Aleksandre Lakazet jednostavno bio neuhvatljiv za francuskog davljenika.

Celo jedno poluvreme ekipe su se taktički nadmudrivale, a onda je usledio rasplet zbog kojeg se mnogima digla kosa na glavi. Ipak, Lion je stigao do vrlo važna tri boda, kojim je bar trenutno pretekao Monako na poziciji broj dva, dok će Tuluzu biti potrebno čudo da u poslednja tri kola izbori opstanak.

Vođstvo domaćinu doneo je Marsel Tiseran samo nekoliko trenutaka pošto je počelo drugo poluvreme posle velikog propusta Lionove odbrane, a Tuluz je vođstvo tvrdoglavo čuvao sve do 73. minuta. Tada je rezervista Klemon Grenije, koji je u igru ušao samo pet minuta ranije, pokrenuo lavinu posle snajperskog hica iz slobodnog udarca, a samo sedam minuta kasnije Aleksandre Lakazet pokazao je klasu golom kojim je potpuno zaokrenuo stanje na terenu.

Ali, Tuluz se nije predavao. Tek što je slavlje gostiju prestalo Vizam Ben Jeder je ranio Lavove, da bi u pravoj drami Korentin Toliso iskoristio Lakazetovo dodavanje i rešio pitanje pobednika!

Utakmica je na kraju produžena za čak sedam minuta zbog brojnih faulova i prekida, ali Tuluzu je bod ispao „za dlaku“.

LIGA 1 – 35. KOLO:

Nica – Rems 2:0 (1:0)