""
""

Tuga na Sardiniji: Empoli došao do boda u 93. minutu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.03.15. | 22:47

Kaljari na svom terenu vodio minimalnim rezultatom do poslednjeg trenutka meča, mada je u prvom poluvremenu promašio tri stopostotne prilike i propustio priliku da znatno mirnije uđe u završnicu - 1:1

Želiš da opstaneš u Seriji A? Moraš da vratiš Zdenjeka Zemana na trenersku poziciju! Tim motivom se vodila uprava Kaljarija, koja je nakon 70 dana ponovo postavila iskusnog stratega na trenersku poziciju. Domaćin je odigrao dosta dobar meč, vodio od 20. minuta golom Žoaa Pedra, ali je u 93. minutu primio pogodak na prilično šokantan način - 1:1 (1:1).

Zeman, kojeg je u proteklom periodu na klupi kluba sa Sardinije menjao Đanfranko Zola, sve vreme je bio pod ugovorom sa Kaljarijem, pa je po Zolinom odlasku samo preuzeo kormilo i bio na korak od osvajanja važnih bodova.

Rezultat 1:1 u prvi mah nagoveštava da je vođena prava rovovska i čvrtsta borba, ali nije bilo tako. Da je Kaljari, koji meč započeo sa klasičnim Zemanovim jurišom, uspeo da iskoristi neku od četiri stopostotne šanse u prvih 45 minuta, vođsvo domaćina bi bilo znatno ubedljivije, ovako publika na stadionu Sant Elija morala je da strepi u finišu meča i doživela potpuni šok.

Zemanova formacija na početku utakmice

Kaljari je u prvom poluvremenu dva puta uspeo da uzdrma okvir gola Luiđija Sepe, dok je sa druge strane Željko Brkić tek povremeno morao da strepi za svoj gol.

Gosti su u drugom poluvremenu zaigrali nešto otvorenije, a domaćin dosta stpljivije, čekao je svoju šansu, ali je nije dočekao. To je iskoristio Empoli, koji nije uspeo preterano da bude opasan ni u nastavku meča, ali na kraju nije osetio gorčinu poraza ni u šestom vezanom meču u Seriji A.

Matijas Vekino je u poslednjem napadu svog tima na ovoj utakmici iskoristio potpunu neodlučnost poslednje linije Kaljarija, ali i golmana Željka Brkića, koji je krenuo, pa stao, što je Urugvajac iskoristio i doneo zlata vredan bod svom timu.

Kaljari u narednom kolu ide na noge Milanu, dok Empoli na svom terenu dočekuje Sasuolo.