Trka se zahuktava! Sabri prati lidera, Jagoš i Konja moraju još da uče (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 14.01.17. | 18:58

Galatasaraj uspešan na gostovanju ekipi srpskog reprezentativca - 0:1

Sabri Sarioglu

Rutinski je Galatasaraj stigao do nove pobede i to na gostovanju obično nezgodnoj Konji (1:0) koja je ranije često znala da ih namuči. Ali, ekipa srpskog reprezentativca Jagoša Vukovića nije imala rešenje za brze kontre gostiju, a posle jedne takve i centaršuta rezervste Rodrigeza iskusni Sabri Sarioglu je iz dva pokušaja matirao odbranu domaćina.

Bio je to detalj iz 51. minuta, dovoljan za drugu vezanu pobedu ekipe iz Istanbula kojom su izbili na drugo mesto iza lidera Bašakšehira, koji ima tri boda više. Imali su lagan posao da sačuvaju stečenu prednost gosti, posebno u poslednjih petnaestak minuta kada su imali čoveka više posle isključenja fudbalera domaćih Čamadalija.

Galtasaraj je ispunio cilj, a u timu su večeras bile obe zvezde i Vesli Snajder i Lukas Podolski koji je još uvek tu iako se danima nagađa da bi ove zime mogao u Kinu. Gigant iz Istanbula je drugi, ali bi mogao da padne na treće mesto ukoliko Bešiktaš u ponedeljak bude slavio na gostovanju Osmanliju. U svakom slučaju, trka u Turskoj se zahuktava.