""
""

Tri udara topova rasterala Svrake sa Emirejtsa! Liga šampiona je na dohvat ruke (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 28.04.14. | 22:51

Arsenal će naredne sezone gotovo sigurno igrati u kvalifikacijama za elitno takmičenje, pošto dva kola pre kraja Premijer lige imaju četiri boda više od Evertona

Arsenal je gotovo sigurni učesnik Lige šampiona! Puleni Arsena Vengera ostvarili su ubedljiv trijumf nad Njukaslom (3:0), čime su jednom nogom već obezbedili četvrtu poziciju, koje vodi u kvalifikcije za elitno takmičenje naredne sezone! Jer, dva kola pre kraja Premijer lige, Tobdžije imaju četiri boda višeu odnosu na Everton, koji je doživeo katastrofu protiv Sautemptona.

Njukasl je, uprkos tome što je obezbedio opstanak, prikazao igru koja nije dostojna učešća u jednoj od najjačih liga sveta. Ekipa Alana Pardjua upisala je peti uzastopni poraz, odnosno šesti u poslednjih sedam utakmica, a navijači crno-belih još jednom su javno iskazali nezadovoljstvo pruženom igrom tako što su prozivali menadžera preko banera...

Dugo su Tobdžije "saletale" mrežu Njukasla, ali tek u 26. minutu viđen je prvi gol. A strelac je, posle ubačaja Ozila, postigao Košćelni

U samom finišu poluvremena, tačnije u 42. minutu, bilo je 2:0. Žiru se našao u prilici ispred golmana Krula posle odlične asistencije Podolskog. Francuz je dva puta pucao, ali je oba puta čuvar mreže gostiju bio na pravom mestu. Ipak, lopta je na kraju završila kod Ozila, koji je bez većih problema zatresao mrežu, i to kroz noge Debušija ispred samog gola.

Gotovo dvadesetak minuta bilo je mirno na Emirejtsu, a onda je konačno proradio i Žiru, koji je stavio tačku na možda i ključnu pobedu u borbi za četvrtu poziciju.