"Slovenija-Island"

Totenhemov as srušio Slovence usred Ljubljane (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 22.03.13. | 20:17

Zahvaljujući Gulfiju Sigurdsonu Islanđani preokretom u drugom poluvremenu odneli sva tri boda kući

Slovenija-Island

Island slavi Gulfija Sigurdsona! Zahvaljujući fenomenalnom vezisti Totenhema Islanđani su, posle preokreta u drugom poluvremenu, savladali Sloveniju u gostima rezultatom 2:1 i tako došli na drugo mesto grupe E sa devet bodova.

Slovenci su poveli preko Milivoja Novakovića u 34. minutu i bili su na dobrom putu da se u potpunosti vrate u igru i plasman u Brazil. Međutim, samo deset minuta po povratku na teren Sigurdson je izjednačio rezultat na 1:1, fenomenalnim pogotkom iz slobodnog udarca, i najavio potpuni preokret u ovom meču. Isti igrač je u 78. minutu sjajno iskoristio asistenciju Gudjonsena i postavio konačan rezultat.

Bio je ovo četvrti poraz Slovenije kojoj ni dolazak Srećka Kataneca nije pomogao da se pomere sa dna tabele pošto su ostali na pretposlednjem mestu sa samo tri boda.

(Foto: Action Images)