""
""

Totenhem je kod kuće potpuno drugi tim: Barnli je bio tvrd orah, ali je Rouz sačuvao Vajt Hart Lejn (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 18.12.16. | 18:55

Veliki povratak Pevaca, koji su se sa nova tri boda dodatno približili tomovima sa samog vrha tabele - 2:1

Totenhem na svom Vajt Hart Lejnu deluje nepogrešivo, a ako bude uspeo da podigne nivo igre i na gostujućim terenima, ponovo će biti kandidat za najviši plasman u engleskoj Premijer ligi. Pevci su se večeras pošteno pomučili, ali su ipak uspeli da osvoje tri boda protiv borbenog Barnilija, koji je vodio od 21. minuta golo Ašlija Barnsa, ali su Dele Ali i Deni Rouz u nastavku meča postavili stvari na svoje mesto - 2:1 (1:1).

Prva dva gola na utakmici praktično su bile i prve dve stopostotne šanse pred u šesnaestercima dva tima. Vodeći gol gostiju bio je plod smušenih i loših reakcija odbrane domaćina, lopta se u jednom trenutku odbila on nekoliko nogu igrača u belim dresovima, a kompletnu zbrku iskoristio je napadač gostiju i ćušnuo je u mrežu Uga Lorisa.

Taj pogodak ipak nije izbacio iz ritma igrača Maurisija Poketina, koja je samo šest minuta izgrađenom akcijom sa velikim brojem razmenjenih pasova stigla do izjednačenja. Aistent je bio Kajl Voker, dok se u ulozi egzekutora našao Dele Ali.

Izjednačenje je bilo ekspresno, ali se na potpuni preokret čekalo sve do 71. minuta. Reprezentativni levi bek Pevaca se odlično priključio napadu, dobio pravovremenu loptu od Muse Sisokoa, a onda žestoko opalio i pogodio bliži ugoao gola Toma Hitona.

Pevci u naredna dva meča gostuju Sautemptonu i Votfordu, gde bi mogli da pokažu da li su satkani od šampionskog kova i zvanično objave da su konkurentni za najvažnije trofeje u ovoj sezoni.