"Igrači Grojtera"

Totalni fudbal na Red Bul areni: Grojter dva puta vodio, ali uzeo samo bod u Lajpcigu

Vreme čitanja: 2min | pon. 03.08.15. | 22:23

Znatno više razloga za nezadovoljstvo imaju gostujući fudbaleri, koji su dva puta vodili na ovoj utakmici, ali su na kraju osvojili jedan bod, iako su i posle drugog izjednačenja domaćina imali veliki broj šansi za pobedu - 2:2

Igrači Grojtera

Cvajta je i ove sezone apsolutni spektakl za ljubitelje nemačkog fudbala. U fenomenalnoj utakmici na Red Bul areni i ujedno poslednjem meču drugog kola nije bilo pobednika, ali je sve što može da ponudi najvažnija sporedna stvar na svetu bilo prisutno ove večeri u Lajpcigu. Golova, bezbroj šansi, sjajnih odbrana golmana, ali i velikih promašaja napadača - na kraju Rozenbal Lajpcig - Grojter Firt 2:2 (1:2).

Znatno više razloga za nezadovoljstvo imaju gostujući fudbaleri, koji su dva puta vodili na ovoj utakmici, ali su na kraju osvojili jedan bod, iako su i posle drugog izjednačenja domaćina imali veliki broj šansi za pobedu.

Apsolutni tragičar utakmice bio je Veton Beriša. Napadač gostujućeg tima postigao je drugi pogodak za Grojter na ovom meču, ali je mogao da postigne bar još tri. Da je iskoristio samo jednu priliku njegov tim bi za Firt nosio tri boda, a ovako je morao da se zadovolji samo jednim, doduše, na jednom od najtežih gostovanja u Cvajti.

Grojter je poveo već u 12. minutu pogotkom Sebastijana Frajsa, ali je praktično već u sledećem napadu Lajpcig izjednačio preko bivšeg napadača Verdera Davija Zelkea.

Beriša se u 40. minutu potrudio da njegov tim ode na odmor sa minimalnom prednošću, ali je konačan rezultat utakmice postavio Emil Forsberg u 74. minutu.

Oba tima posle dva odigrana kola imaju po četiri osvojena boda, a narednog vikenda ih očekuju mečevi u Kupu Nemačke. Rozenbal Lajpcig gostuje Osanbriku, a Grojter Aueu.