"Bernardo"

Tornado prodor Silve presekao Marselj: Kneževi jašu na 2. mestu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.04.16. | 22:45

Monako slavio s 2:1 i tako sada zauzima poziciju koja vodi u Ligu šampiona

BernardoNe previše napet meč, ali igrači i navijači Monaka se neće ljutiti. Kneževi su savladali Marselj s 2:1 (0:0) fantastičnim pogotkom Bernarda Silve u 47. minutu i lepom realizacijom Andree Rađija i tako su došli do 2. pozicije na tabeli Lige 1. Pozicije koja vodi direktno u Ligu šampiona.

Kada se pogleda celokupan duel, Monako je bio bolji baš za ova dva gola. Doduše, Marselj je imao veći posed lopte, ali to nimalo nije materijalizovao. Miši Bačuai se trudio, ali sada ni on nije uspeo da pronađe put do mreže sve do 93. minuta, ali tada je bilo kasno. S druge strane, presudio je momenat inspiracije Bernarda u 47. minutu koji je preokrenuo tok duela.

Samo, problem je što je možda odigrao rukom pre prodora. Ipak, to ne umanjuje odličnu tehniku i kontrolu lopte bivšeg fudbalera Benfike.

Domaćem timu je opravdano poništen jedan gol u prvom poluvremenu, a Marselj je prvi šut u okvir gola uputio posle 70 minuta igre. Ako se neko i pitao da li gosti mogu barem do boda, Andrea Rađi je pogodio posle jednog kornera i posle toga niko nije imao dileme.

Bačuai je još jednom pokazao da se radi o rasnom napadaču, ali on je jedna od retkih svetlih tačaka u ekipi Marselja ove sezone.

Marselj je nastavio da posrće i postiže jako loše rezultate, sada je 15. i boriće se za opstanak, dok Monako junački gura u neverovatno jakoj konkurenciji. PSŽ je davno uzeo titulu, ali ispod njega se dešava pravi džigi-bau. Sada posle 34. kola Monako zauzima drugo mesto sa 58 bodova, prati ga Lion sa 56, Nica ima 54 kao i Sent Etjen, Lil ima 52, Ren 51...