"Fudbaleri Arsenala "

Tobdžije u 91. minutu savladale obezglavljeni Kristal Palas: Prva pobeda u prvom kolu posle četiri sezona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.08.14. | 20:23

Košćielni u nadoknadi prvog i Remzi u nadoknadi drugog poluvremena postizali golove za pobedu Arsenala

Fudbaleri Arsenala Nova sezona, nikad veće nade i očekivanja i izgleda da će ova stvarno biti drugačija za Arsenal. Posle pobede u Komjuniti Šildu Tobdžije su posle četiri sezona uspele da pobede u prvom kolu, ali je Kristal Palas srušen tek u 91. minutu – 2:1 (1:1).

Orlove je na ovom meču vodio Kit Milen pošto se Toni Pjulis pre dva dana rastao sa upravom kluba, svi su očekivali da će ovo biti lak posao za ekipu Arsena Vengera protiv obezglavljene ekipe sa Selhurst Parka, ali ni nova pojačanja nisu da donesu laku pobedu Arsenalu.

Domaći tim je imao terensku dominaciju, više pokušaja, ali nije uspeo da stvori nijednu krucijalnu šansu. Šok je usledio u 35. minutu kada je Bred Hangeland posle kornera Pančeona okrznuo loptu ispred Košćielnog i zatresao mrežu gola domaće ekipe. To je bio njegov prvi gol posle pune tri sezone u Premijer ligi.

Ipak, Francuz se iskupio u prvom minutu nadoknade vremena kada je dobro izbegao čuvare posle prekida i glavom zatresao mrežu. Kristal Palas je samo jednom primio gol iz prekida kada je ekipu vodio Toni Pjulis, ne računajući penale.

Delovalo je kao da će to biti još jedan nezadovoljavajući rezultat Arsenala u prvom kolu, onda je Pančeon zaradio drugi žuti karton u 89. minutu i izašao napolje, a nervoza se uvukla u ekipu gostiju. Arsenal je pokazao da ima pobednički mentalitet i u 91. minutu je Aron Remzi nakon glavometa i gužve u kaznenom prostoru postigao pobedonosni gol i doneo prva tri boda u ligi.