"Slavlje Soldada i Džonasa"

TO SE ZOVE PONIŽENJE: Valensija odučila Malagu od fudbala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.04.13. | 23:46

Slepi miševi za 31 minut spakovali četiri lopte u mrežu četvrtfinaliste Lige šampiona, na kraju slavili ubedljivih 5:1

Slavlje Soldada i DžonasaStrašna Valensija!!! U te dve reči staje opis furioznog leta Slepih miševa preko četvrtfinaliste Lige šampiona! Domaćin je na Mestalji odučio od fudbala Malagu (5:1), osvojio tri boda i preoteo joj peto mesto koje vodi u Ligu Evrope, gde gosti zbog kazne UEFA ionako ne bi mogli da se nađu.

Fantastična četa Ernestea Valverdera sve je završila za pola sata. Najpre je Dani Pareho najavio slavlje, potom Roberto Soldado na asistenciju Sisokoa i iz penala (u razmaku od samo dva minuta) stigao do 17. gola u Primeri ove sezone, da bi brilijantno poluvreme crno-belih zaokružio Serhio Kanales već u narednom napadu.

Igrači šokiranog Manuela Pelegrinija nisu znali šta ih je snašlo, samo je nekako Žulio Baptista uspeo da se pribere, postigne utešni gol iz slobodnog udarca, ali to je malo za renome ekipe koja je ove sezone oduševljavala ljubitelje fudbala širom kontinenta.

Valensija je u drugom poluvremenu prikočila, mada je dobila i taj deo meča, pošto se u listu strelaca upisao i Elver Banega.