"Eliseu"
"Eliseu"

To nije noga to je top – projektil Eliseua za preokret Benfike (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 21.09.14. | 20:06

Navijači suparničkih timova će, doduše, primetiti i da su Orlovi do pobede nad Moreirenseom došli tek posle crvenog kartona za rivala i nepostojećeg penala u svoju korist

EliseuDebate o favorizovanju velikana ne vode se samo u Srbiji, pa tako i u Portugaliji fudbalski fanatici večeras pričaju razglabaju o tome da li je sudija Luis Fereira pogurao Benfiku do preokreta u susretu sa Moreirenseom i pobede od 3:1 (0:1) u petom kolu Primeire.

Jer, Moreirense se sasvim dobro držao dok je bilo 11 na 11. Štaviše, imao je i gol prednosti, ali je sve palo u vodu kada je Marselo Oliveira u 58. minutu morao da napusti igru zbog drugog žutog kartona.

Već tada se dalo naslutiti da će gosti teško sa igračem manje odoleti mnogo skupljem timu. A da će tako i definitivno biti najavio je Eliseu. Njegov projektil sa oko 30 metara iz 69. minuta označio je početak kraja za nade Moreirensea. Bomba!

Samo osam minuta kasnije Maksimilijano Pereira je još jednom razgalio Luž da bi slag na tortu sipao Lima, koji je prethodno prevario sudiju Fereiru i izndio penal, iako je snimak pokazao da nije bilo ni govora za najstrožu kaznu, jer se Brazilac sapleo o sopstvenu nogu.

Velika sudijska greška koja će sigurno podići prašinu u Primeiri.