""
""

Tiki-taka Mančester Siti umesto da pobedi 8:0, ostao bez pobede u 92. minutu! Sanderlendovo čudo! (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | sub. 05.11.16. | 18:00

Gvardiolina ekipa nastavlja da čašćava i niže kikseve, sutra gubi lidersku poziciju na tabeli

Nekoliko dana posle velike pobede i sjajne igre protiv Barselone, fudbaleri Mančćester Sitija su još jednom odigrali dobar meč, ali ovoga puta nisu naplatili dobru igru i na šokantan način su u 92. minutu ostali bez zaslužene pobede. Gvardiolin tim je promašio brdo šansi, što je Midlzbro kaznio golom u nadoknadi vremena za konačnih 1:1 Midlzbroa - 1:0.

Kako je igrao Gvardiolin tim danas, a kako Karankin ne bi bilo nezasluženo je da je rezultat na poluvremenu bio makar 5:0, a na kraju 10:0 ili 10:1. Građani su sabili Boro u krilo Viktora Valdesa i igrali „viktorije“ pred golom rivala. Pravo je čudo kako nisu pobedili... I velika zasluga Viktora Valdesa koji je čudesnim inetrvencijama i uprkos užasnoj povredi dovodio do ludila domaće napadače i spasao goste prave rezultatske katastrofe. Gvardiola je bio u čudu šta je sve branio njegov nekadašnji pulen...

Jedini gol, Mančester Siti je postigao na isteku prvog poluvremena, posle prave tiki-taka akcije u stilu Gvardiolinih ekipa. Izmenjali su Građani skoro 20 pasova pre nego što je De Brujne na petercu našao Aguera, a ovaj konačno matirao Valdesa.

Belgijancu je to bila čak 19. asistencija za Siti u Premijer ligi od debija u septembru prošle godine, dok je Aguero postigao 150. gol u 232 meča za Siti u svim takmičenjima. Od ukupno 30 klubova protiv kojih je igrao u Premijer ligi, Aguero je sa ovim današnjim pogotkom postigao golove protiv 28 različitih rivala.

Koliko je Mančester Siti bio dominantan u prvom poluvremenu najbolje govori statistika. U šutevima 19:0. U šutevima u okvir gola 7:0. U kornerima 8:0. Posed lopte 78%-22%. Tek u drugom poluvremenu je Mildzbro je došao do daha i imao solidnu šansu preko Negreda, ali je Bravo bio na visini zadatka.

Siti je nastavio da promašuje, Aguero je imao zicer u 85. minutu i obrukao se! Ispostavilo se da je koštao svoj tim dva boda i pobede...

Gosti su tek u poslednjih desetak minuta su počeli da pritiskaju domaći tim i uveli ga u nervozu. Šokantna kazna je stigla u 92. minutu kada je skupo plaćeno pojačanje Marten De Ron glavom pretvorio centrašut Frenda u gol i remi svog tima. Očajno je intervenisala i odbrana Građana i golman Bravo

Mančester Siti je napravio veliki kiks i najverovatnije izgubio lidersku poziciju na tabeli. Građani nisu pobedili četvrti puz uzastopno u Premijer ligi. Primili su makar jedan gola na devet od poslednjih 11 premijerligaških okršaja. Tako se ne osvaja titula...

Da Midlzbro nije dao gol, senzacija dana bi bila pobeda Sanderlenda u Bornmutu od 2:1! Prva posle 11 kola. I to sa igračem manje! Na krilima veterana Aničebea i Defoa... Iako je sve ukazivalo na još jedan neuspeh Mojesovog tima koji je primio gol posle desetak minuta igre posle još jedne slabe inetrvencije defanzivne linije. Gosling je doneo radost domaćinima. Ali Sanderlend je prvi put ove sezone pokazao karakter i vratio se iz mrtvih! Viktor Aničebe je postigao premijerligaški gol posle 546 dana i "javio" da i dalje ume da da trese mreže.

Međutim, Stiven Piinar je zaradio crveni karton nakon sat vremena igre i opet je izgledalo da je Mojesov tim sam sebi pucao u kolena. Branili su se, čuvali bod, a onda je Viktor Aničćebe još jednom obradovao Crne mačke. Iznudio je penal u 73. minutu, a Džermejn Defo je bio siguran sa bele tačke za prvu pobedu Sanderlenda u sezoni. I prvu premijerligašku pobedu Dejvida Mojesa posle 945 dana! Krenulo je...

Najzanimljiviji meč dana je viđen u Barnliju gde je domaćin golom u 94. minutu ostvario pobedu od 3:2 protiv Kristal Palasa. Sem Vouks je u drugom minutu doveo Barnli u vođstvo, a potom je Gudmundson uz pomoć Mandande povisio na 2:0 posle 15 minuta igre. Međutim, gosti su uspeli da se vrate u igru preko tandema napadača. Zaboravljni Konor Vikam je posle sat vremena igre postigao gol nade, da bi Kristijan Bentelke u 81. izjednačio iz penala.

Ipak, Barnli je u 94. minutu uspeo da trećim golom obezbedi pobedu. Strelac je bio Barns na asistenciju Gudmundsona i Barnli je sada deveti na tabeli! Pobeda nad Liverpulom i bod na Old Trafordu nisu slučajnost...

Ni povratak oporavljenog Andrea Ajua u startnih 11, ni silno oslabljeni gostujući tim bez Šaćirija i Arnautovića, nisu bili dovoljni argumenti Vest Hemu da na svom terenu pobedi Stouk. Na kraju - 1:1.

Posle dosadanog prvog poluvremena u kojem je jedinu šansu imao Paje iz slobodnjaka, Čekićari su poveli u 65. minutu. Mičel Antonio je u svom stilu bio strelac - udarcem glavom. Pogodio je na asistenciju Pajea. Bio mu je to čak 11 gol glavom u 2016. godini u Premijer ligi. Toliko golova glavom u istom periodu nije postigao nijedan premijerligaški tim.

Ali golman Adrijan je koštao domaći tim pobede. Bespotrebno je izleteo u 75. minutu na Voltersa koji ga je prebacio i omogućio Krkiću da izjednači.