""

Terek umalo uništio šampionski san Lokomotive, ali je Pavljučenko spasao stvar! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.04.14. | 15:23

Ruski reprezentativac bio dvostruki strelac, čime je doneo preokret i pobedu timu iz Moskve

Svega 20 minuta delilo je fudbalere Tereka od velikog iznenađenja i poptunog šoka u drugom subotnjem meču 26. kola ruske Premijer lige, ali je Roman Pavljučenko pokazao veliki kvalitet i iskustvo, preuzeo komandu i spasao Lokomotivu u poslednji čas! Ekipa iz Moskve upisala je zlata vredna tri boda u borbi za titulu, a sada je na redu Zenit Andrea Vilas-Boasa - 2:1.

Gosti su odlično otvorili utakmicu. Od samog starta pokazali su zube favorizovanom rivalu i već tada se činilo da gol "visi u vazduhu". A onda je scenu izašao Ailton u 30. minutu uspeo da otrese čak dvojicu čuvara sa leđa i fenomenalnim udarce sa ivice šesnaesterca utiša protivničke navijače.

Dugo je domaćin jurio taj izjednačujući pogodak, koji bi vratio nadu u eventualni preokret. Ali, njega nije bilo sve do 72. minuta, kada je već počela da ulazi voda u uši, kako navijačima, tako i članovima stručnog štaba kraj aut linije. Ipak, Roman Pavljučenko je pokazao zašto je jedan od najboljih ruskih napadača i u ovom trenutku. U samo sedam minuta rešio je pitanje pobednika i Lokomotivu ostavio u trci za titulu.

Prvi pogodak viđen je posle jedne očajne reakcije odbrane Tereka, kada mu nije bilo teško da loptu sprovede na pravo mesto.

A gol odluke pao je u 79. minutu, kada se iskusni centarfor još jednom našao na pravom mestu, u pravom momentu.