"Tomas (Boston) šutira preko Dramonda (Detroit)"

Teksas preseo šampionima, paklena poslednja četvrtina Ajzee Tomasa, Bjelica solidan u pobedi Vulfsa

Vreme čitanja: 3min | uto. 31.01.17. | 08:46

U NBA sinoć od šest susreta, na pet slavile domaće ekipe. Učinak večeri u izvedbi Demarkusa Kazinsa od 46 poena i 13 skokova u novom porazu Sakramenta

Tomas (Boston) šutira preko Dramonda (Detroit)Sinoć je u NBA odigrano šest susreta, a na pet su slavili domaćini. Najuzbudljivije je bilo u Minesoti gde je domaća ekipa nakon produžetaka slavila nad Orlandom.

U ovom "mini srpsko-crnogorskom derbiju", koji je završen rezultatom 111:105 Nemanja Bjelica je za 24 minuta na parketu Target centra upisao sedam poena i četiri skoka, dok je na drugoj strani Nikola Vučević dao 13 poena i zabeležio 11 uhvaćenih lopti. Najefikasniji u pobedničkoj ekipi, ali i na celom meču je bio Karl Entoni Tauns sa 23 poena i 10 skokova.

Ajzea Tomas još jednom je pokazao koje je u NBA kralj poslednje četvrtine. Plej Kelta je u pobedi njegovog tima nad gostima iz Detroita od 113:109 dao ukupno čak 41 poen uz osam asistencija, ali je zato u poslednjih 12 minuta popravio svoj, najbolji ligaški prosek od 10,3 poena, pošto ih je upisao čak 24! A Bostonu je to opako bilo potrebno pošto su probuđeni Klipovi u tom delu meča dali čak 39 poena, opasno pripretivši domaćinima. Ali, je tu na scenu stupio neverovatni Tomas davši 22 od poslednjih 25 poena njegovog tima.

Iako se našla u minusu od 10 poena, Filadelfija je uspela da u drugom poluvremenu preokrene rezultat protiv Sakramenta i pobedi. Istina, imali su Kingsi, koje je ponovo predvodio neverovatni Demarkus Kazins sa 46 poena i 15 skokova, priliku da odu u produžetke, ali je šut za tri poena Erona Aflaloa samo okrznuo obruč koša. Odličan u Filadelfiji je bio i hrvatski reprezentativac Dario Šarić koji je na 15 poena dodao pet skokova uz jednu više asistenciju.

Još jedan mini-derbi asova sa naših prostora odigran je u Majamiju gde je domaća ekipa savladala goste iz Bruklina rezultatom 104:96. Najefikasniji kod Hita je bio Slovenac Goran Dragić koji je upisao 20 poena i osam asistencija, a kod Netsa Hrvat Bojan Bogdanović sa 16 poena. i šest skokova.a

Aktuelni šampioni su neočekivano poklekli usred Teksasa, iako su dominirali u prvom delu susreta koji je završen pobedom Dalasa 104:97. Lebron Džejms je odigrao veoma solidnu partiju postigavši 23 poena, uz po devet skokova i asistencija, ali to nije bilo dovoljne pošto je sa druge strane terena bio raspoložen Harison Barns sa poenom i dva skoka više od Kralja Džejmsa.

Jedini gost koji je sinoć zabeležio pobedu je Memfis koji je bio bolji od Finiksa 115;96. Očekivano, kod domaćina najbolji je bio Devin Buker sa 22 poena, dok je kod gostiju eksplodirao fanstastični Majk Konli sa 38 poena, devet završnih dodavanja i šest skokova.