"Janis Ziku"

Targu Mureš opet diše Steaui za vratom: Ponovo taj Janis Ziku

Vreme čitanja: 1min | pet. 20.03.15. | 21:25

Zahuktava se borba za titulu u Rumuniji

Janis ZikuNekada su ga nazivali novim Mutuom, a on sada igra i bolje od njega, doduše u rumunskoj Ligi 1. Janis Ziku opet napada. Targu Mureš je neporažen na poslednjih pet mečeva, pošto je ostvario vrlo vrednu pobedu nad Botošanijem (2:1), kojom i dalje diše za vratom velikanu Steaui.

Kada odete u goste ekipi koja u prolećnom delu sezone nije ostvarila nijednu pobedu uvek očekujete pobedu, a to su ovog petka i uradili fudbaleri koji su drugoplasirani na tabeli u Ligi 1. Sada im Steaua beži samo četiri boda, bar do kraja 23. kola, u kom nekadašnji šampion Evrope iz Bukurešta igra sa Vitorulom iz Konstance.

Sve je počelo u 29. minutu kada je Janis Ziku postigao svoj treći gol na poslednjih pet mečeva. Bukvalno kada se on upiše u strelce Targu mora da pobedi.

Malo su se navijači gostiju uplašili u 72. minutu, kada je Florin Asinte dao gol za izjednačenje, a Ziku je tada već bio na klupi, jer svako mora malo da se odmori. Međutim, pobedu drugoplasiranom timu je doneo Marius Konstantin samo četiri minuta kasnije.