"Pogba i Kedira"

Stvari polako dolaze na svoje mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.01.16. | 22:41

Stara dama savladala Sampdoriju u Đenovi i nalazi se na svega dva boda od liderske pozicije, odnosno vodećeg Napolija - 1:2

Pogba i Kedira

Stvari u italijanskoj Seriji A polako ali sigurno dolaze na svoje mesto. Juventus je u poslednjem meču 19. kola savladao Sampdoriju na Luiđi Ferarisu i prišao vodećem Napoliju na dva boda zaostatka, usput prestignuvši Inter i Fjorentinu - 1:2 (0:1).

Sampdorija se za konačan ishod ovog meča donekle pitala samo u poslednjih 25 minuta igre. Stara dama je u potpunosti držala konce igre u svojim rukama od starta utakmice, stezala omču oko odbrane rivala i konačno u 17. minutu krunisala svoju nadmoć preko odličnog Pola Pogbe.

Gosti iz Torina nisu mogli na bolji način da zamisle start drugog poluvremena. Dibala je na isteku prvog minuta nastavka odlično uočio Samija Kediru, ovaj se odlično snašao, imao dovoljno prostora da se namesti, a onda poslao loptu pored nemoćnog Emilijana Vivijana.

Sampdorija je u bezuspešnom trčanju sa daleko kvalitetnijim rivalom izgubila dosta snage, ali je u 64. minutu ipak uspela preko iskusnog Antionija Kasana da smanji vođstvo Juventusa.

U narednih nekoliko minuta izgledalo je da bi Sampdorija možda može da učini i nešto više u nastavku meča, ali su gosti ubrzo ponovo uzeli loptu pod svoju kontrolu i gotovo rutinski došli do veoma važnih bodova.

Narednog vikenda Juventus ide na noe Udinezeu, a Sampdorija davljeniku Karpiju.