"Federiko Pjovakari (desno) sa saigračima proslavlja pogodak"

Steaua gazi sve redom, titula je jako blizu

Vreme čitanja: 1min | sub. 15.03.14. | 21:27

Šampion savladao Gaz Metan sa 3:0

Federiko Pjovakari (desno) sa saigračima proslavlja pogodakKako sada stvari stoje, izgleda da se u Rumuniji vlasnik šampionskog pehara neće menjati. Jer, fudbaleri Steaue samouvereno kaskaju ka odbrani titule i kvalifikacijama za Ligu šampiona. Puleni Laurencijua Regekampfa upisali su i 28. uzastopnu utakmicu bez poraza u domaćem šampionatu, tačnije 20. trijumf, a ovog puta žrtva je bila ekipa Gaz Metana - 3:0.

Domaćin je već od starta utakmice jasno stavio do znanja protivniku da nema šta da traži u Bukureštu, a prvi pogodak viđen je već u 13. minutu, kada je džoker Keseru bio strelac. Ovaj 27-godišnji napadač je spasao svoj tim u nekoliko navrata ove sezone, a poslednji pohodi viđeni su u meču sa Klužom, kao i u gradskom derbiju sa Dinamom.

Prednost je duplirao Federiko Pjovakari u 66. minutu susreta, da bi konačni rezultat postavio 17-godišnji supertalentovani vezista Robert Vilseanu u poslednjim momentima susreta, posle prelepo izvedenog slobodnog udarca sa 20-ak metara.

Steaua trenutno ima sedam bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca, ekipu Astre, ali i utakmicu više.