"TEVEZ I POGBA"

Stara dama se šalila sa Rosonerima, Milan imao snage za pola sata (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 07.02.15. | 22:48

Na stranu sumnjive odluke sudije Damata, Juventus je posle izjednačujućeg gola Luke Antonelija radio šta je hteo...

TEVEZ I POGBAKoliko para – toliko muzike. Narodna je izreka koja u potpunosti pristaje opisu derbi utakmice Serije A između Juventusa i Milana. Stara Dama je opravdala ulogu favorita, izrazitog favorita u duelu sa Milanom i četi Filipa Pipa Inzagija održala lekciju iz modernog fudbala. Posle nešto više od 90 minuta igre na Juventusovom stadionu, pogled na semafor na kojem je pisalo 3:1 obradovala je svakog Juventina koji će zasigurno i ove godine likovati nad tužnom sudbinom velikog rivala sa San Sira. Juve je povećao prednost nad drugoplasiranom Romom na 10 bodova razlike, dok Milanezi mogu i na 12. mesto posle 22. kola Serije A.

Milan je izašao hrabro, sa tri napadača, uslovno tri napadača, Ćerćijem, Menezom i Hondom, dok je Juve u ove sezone standardnom rombu započeo veliki derbi. Na sredini u crno-belim dresovima našla se četvorka kakvu bi poželeo i Real Madrid, Pirlo Pogba MarkizioVidal. Koliko je velika razlika između dva tima, možete sami da zaključite ako vam kažemo da su se na sredini terena, protiv paklene četvorke Juventusa, u crveno-crnim dresovima našli Esjen, Poli i Muntari(kapiten!).

No, Milan nije loše krenuo. Očigledno je Inzagi znao kako da motiviše svoj tim koji je na samom startu utakmice imao i inicijativu, a onda ni iz čega – šok! Tevez je kao iz topa izleteo iza ekstremno visoko postavljene odbrane Milana, te sam vrlo lako rešio situaciju jedan na jedan. Bilo je veoma sumnjivo. U trenutku pasa Tevez je verovatno bio najbliži golmanu Rosonera, Dijegu Lopezu, ali nije bilo povratka.

OFSAJD?

Milanezi se nisu previše potresli, nastavili su da grizu, a već u 28. minutu posle kornera koji je izveo novajlija Alesio Ćerći, još jedan novajlija, Luka Antoneli je bio najviši u skoku za 1:1!

Tu je bio kraj Milanove dobre igre. Šta se posle gola desilo sa Rosonerima, ne znamo, ali je ekipa Pipa Inzagija prestala da igra posle datog gola. Da li je Juve „dodao gas”, ili je nešto drugo u pitanju, ne znamo, samo nam je jasno da je u narednih sat vremena na Juve Areni postojao samo jedan tim, i to onaj u crno-belim dresovima.

Samo tri minuta kasnije, nespretna reakcija odbrane Milana posle jednog od sedam kornera Juventusa i Leonardo Bonući je sproveo loptu u mrežu Rosonera za 2:1. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor u Torinu, odmor koji je možda mogao da osveži Milaneze. Ipak, taj film nismo gledali.

Juve je posle pauze izašao još jači, dominirao svakim segmentom igre, a pokušaji Inzagija da nešto promeni nisu uspeli. Bonaventura je zamenio defanzivnijeg Polija, ali se posle te promene Milan suočio sa kontra efektom. Umesto da napadne i bude opasniji, rupa koju je ostavio izlazak Polija bila je prevelika. Veznjaci i napadači Juventusa su se poigravali sa Milanovom odbranom, a u 65. minutu, najprisebniji posle šuta Markizija koji je završio na stativi, bio je Alvaro Morata koji je postavio konačan rezultat na Juve Areni – 3:1.

Do kraja utakmice, činilo se da Juve može da postigne gol posle svakog napada. Do te mere su motivisani bili fudbaleri u crno-belom, a opet je Milan do te mere delovao indisponirano i demotivisano, kao da nisu imali dovoljno kiseonika.

Završio se tako još jedan derbi koji je moćni Juve učinio da izgleda kao lagana, popodnevna utakmica, protiv Sasuola ili Ćezene (bez namere da uvredimo bilo koji od ovih timova). Jasno je da Juventus nema meru u Italiji, te da će bilo ko imati sizifovski posao da ga smakne sa vrha Serije A u skorijoj budućnosti.