""
""

''Srpski'' Genčler kiksnuo u borbi za Evropu

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.04.13. | 14:56

Iako su čak dva puta vodili protiv Gazijantepa, domaći tim nije uspeo da se raduje na kraju – 2:2

Fudbaleri Genčlerbirligija nisu uspeli da savladaju Gacijantep kod kuće iako su čak dva puta vodili. Na kraju, podela bodova 2:2 za šestu utakmicu u nizu Genčlera bez poraza.

Počelo je dobro za domaći tim. Igrao se osmi minut kada je Šveđanin Džimi Durmaz pogodio za 1:0 i sigurno vođstvo na poluvremenu. Samo par minuta po povratku sa odmora Gacijantep je izjednačio preko Turguta Sahina koji je upravo na poluvremenu zamenio Čalisa. U 58. minutu u igru je ušao srpski internacionalac Nemanja Tomić koji je zamenio svog nekadašnjeg klupskog kolegu iz Partizana Radosava Petrovića. Samo pet minuta kassnije Genčler je ponovo došao u vođstvo preko Belgijanca Vleminksa. Činilo se tada da će domaći tim uspeti da osvoji važna tri boda u borbi za evrosvenu, ali je Kuemala, koji je takođe ušao na poluvremenu, postavio konačan rezultat u 76. minutu i doneo bod svom timu za koji je od početka igrao nekadašnji štoper OFK Beograda Ivan Kecojević. S druge strane svih 90 minuta odigrao je i nekadašnji defanzivac Crvene zvezde Duško Tošić dok Dejan Lekić nije bio ni na klupi.

Genčler se popeo za jedno mesto na tabeli i sada su sedmi sa 39 bodova dok je Gazijantep deseti sa 36 bodova.