""

Srpki juniori osvojili svetsku bronzu

Vreme čitanja: 1min | ned. 13.08.17. | 20:59

Delfini u uzbudljivoj završnici slavio sa 12:11

Juniorska reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu pošto su u meču za treće mesto savladali selekciju Mađarske sa 12:11.

Prve dve četvrtine srpski tim je pred prepunim tribinama odigrao odlično. Čvrsto je držao ritam utakmice, bio efikasan u napadu.

Posle vođstva od 8:4 malo ko je verovao da Mađari mogu da  se vrate. Brzo su smanjili na 8:6 ali je Srbija do kraja četvrtine sačuvala ta dva gola.  Radonjić je sa dva gola čuvao prednost, bilo je 12:9 na pet minuta pre kraja.

Mađari su krenuli na sve ili ništa. Smanjio je Teleki, da bi 47 sekundi pre kraja Manherc pogodio za 12:11. Izgubio je naš tim loptu u poslednjem napadu, rival imao 22 sekunde da izjednači. Ali Tankosić je presekao napad i Srbija je sačuvala bronzu.

(FOTO: Starsport)