
Srniček kritično posle infarkta!
Vreme čitanja: 1min | pon. 21.12.15. | 19:52
"On je sinoć išao na trčanje, njegovo srce je stalo. U toj situaciji je bio 20 minuta, a zatim je odveden u bolnicu“, rekao je agent bivšeg češkog golmana Stiv Rejt
Izabrane vesti
Kako je preneo Skaj Sports, 47-godišnji Srniček je doživeo srčani udar za vreme trčanja u rodnoj Češkoj.
On je odveden u bolnicu u Porubi i stavljen je u indukovanu komu.
“Pavel je doživeo srčani udar za vreme trčanja i nalazi se u bolnici u kritičnom stanju. On je sinoć išao na trčanje, njegovo srce je stalo. U toj situaciji je bio 20 minuta, a zatim je odveden u bolnicu“, rekao je agent bivšeg češkog golmana Stiv Rejt.
Srniček je počeo karijeru 1990. godine u Banjiku iz Ostrave, odakle je prešao u NJukasl, gde je proveo osam godina i ušao sa klubom u Premijer ligu 1993. godine.
“Lekari će proceniti da li je njegovo srce jače i da li će ga probuditi iz kome. Niko ne zna da li je njegov mozak pretrpeo velika oštećenja zbog nedostatka kiseonika“, dodao je Rejt.
Srniček je počeo karijeru 1990. godine u Banjiku iz Ostrave, odakle je prešao u NJukasl, gde je proveo osam godina i ušao sa klubom u Premijer ligu 1993. godine.
On je branio još za Šefild Venzdej, Brešu, Portsmut, Vest Hem, Beiru Mar a karijeru je završio u NJukaslu, u sezoni 2006-2007, tokom koje je branio u dve utakmice.
Srniček je za reprezentaciju Češke odigrao 49 utakmica.
(FOTO: Action Images)







.jpg.webp.webp)

