Sprema se veliko ludilo u Rumuniji: Budesku spašavao FCSB, Kluž može ponovo na vrh! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 21.04.18. | 21:38

Vitorul remizirao protiv velikana iz Bukurešta - 2:2

Rumunija bi mogla da bude poprište najuzbudljivijeg prvenstva Evrope. Lider Lige 1 FCSB sapleo se na gostovanju dosadašnjem šampionu Vitorulu, pa će Kluž sutra na gostovanju Jašiju imati priliku da se poravna sa velikanom iz Istanbula - 2:2. A do kraja prvenstva ostalo je još četiri kola.

Vitorul je imao kolosalnu šansu da na obe plećke obori ekipu za koju je igrao Bogdan Planić. Poluvreme iz snova odigrala ja ekipa iz Konstance. FCSB je bio rašrafljen, pucalo je pred golom gostiju gotovo posle svakog napada domaćina.

Vitorul je poveo u 18.minutu odličnim udarcem Vina. Nastavio je domaćin da pritiska i u 36.minutu duplirao prednost.

To je bio signal za Konstantina Budeskua da se probudi. Nekadašnji pik Crvene zvezde ponovo je čarobnim potezima čuvao FCSB. Odlično je petom proigrao Mana za povratak Steaue.

Nije to bio kraj majstorijama Konstantina Budeskua. Igrao se 55.minut kada je sjajni vezista dobio priliku da pokaže šta zna iz slobodnog udarca. Ishod je bio kao mnogo puta u ovogodišnjem prvenstvu. Suparnički golman je ostao bez mogućnosti da interveniše.